fbpx

Bylinky a nejrůznější bylinkové přípravky jsou velmi oblíbenou formou domácí léčby nejrůznějších akutních i chronických potíží, které nevyžadují okamžitý zásah lékaře. 

V současné době zaznamenávám také velký zájem lidí o preventivní použití bylinek v rámci své každodenní péče o své zdraví.

I když je skvělé využívat přírodní léčbu, je také dobré myslet na to, že i bylinky mohou interagovat jak mezi sebou, tak i s léky, které člověk současně užívá.

V živém vysílání na naší FB stránce Lavendu – Dotkni se zdraví jsem se zaměřila na speciální úpravu bylinek do podoby homeopaticky potencovaných a pupenových tinktur. Jejich jemná úprava dovoluje využití i v situacích jako je těhotenství, kojení, užívání jiných bylin či léků. Pokud v účincích bylinek nejste úplně sběhlí, je vždy lepší svůj postup konzultovat s lékárníkem nebo jiným odborníkem na bylinnou léčbu.

Protože je tohle video součástí našeho březnového programu a výzvy ke kurzu reflexních masáží, tak jsem mluvila také o tom, proč je dobré použití bylinek kombinovat s reflexní masáží a jaké to má výhody.

Celou výzvu naleznete v našem kurzu Reflexologie rukou – Uvolnění páteře a bylinné balíčky vytvořené speciálně pro naše kurzy v našem bylinkovém obchůdku Dotkni se zdraví.

Na povídání o bylinkách se můžete podívat tady.


PharmDr. Vendula Martinková

PharmDr. Vendula Martinková

Specialistka na regeneraci organismu a reflexologii s citem. "Ukazuji lidem jak mohou pomoci svému tělu, aby se začalo uzdravovat samo, a pomáhám jim objevit a rozvíjet vlastní potenciál".

2 komentáře

Pavol · 21 července, 2021 v 7:09 pm

NARÁBAMM Š BYLINKAMI ČEZ 26 ROKOV. MASIRUJEM S BYLINKOVYM8I OLEJMI AŠI 5 ROKOV. EXISTUJE KURZ, A LEBO BYLINKOVA ŠKOLA? ĎAKUJEM

    PharmDr. Vendula Martinková

    PharmDr. Vendula Martinková · 22 července, 2021 v 6:26 am

    Pokud pracujete s bylinkami 26 let, tak nepotřebuje školu :). Ale existuje program na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové, který se jmenuje Léčivé byliny tady https://www.faf.cuni.cz/Studium/Celozivotni-vzdelavani/Lecive-rostliny/
    Jinak spíše doporučuji sledovat zajímavé osobnosti, kteří se bylinkami zabývají celý život a inspirovat se, např. Prof. Větvička, MUDr. Mlčoch, paní Podhorná, paní Benediktová. Já nejvíce čerpám od nich a z tvorby Ing. Janči.

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *