fbpx

Online kurz: Reflexní masáže dětských nožiček a ručiček

Láskyplný dotek vydá za tisíc slov, léčí bolesti těla i srdce a je vždy při ruce.

Dítě potřebuje vnímat pocit lásky, bezpečí a hojnosti. To vše prožívá v přítomnosti milovaného člověka.

Proměňte svůj dotek v léčivý nástroj neuvěřitelných možností!

Tento online kurz je pro všechny, kteří chtějí mít své dítě co nejvíce spokojené, zdravé a usměvavé. A když to zrovna tak není, tak mu pomoci svou blízkostí, jemným dotekem a efektem reflexní masáže, aby se uklidnilo a využilo obrovskou schopnost regenerace, kterou jeho tělíčko má.

Reflexní masáž je jednoduchá, rychlá a můžete ji zapojit do běžných denních činností jako je hra, oblékání, uspávání a nejen si je usnadnit, ale zároveň prohlubovat vztah se svým dítkem. V situacích, kdy dítě něco bolí nebo pláče, si začnete být jistější, budete si vědět rady a bude pro vás jednodušší poznat, kdy jít k lékaři a kdy jde jen o běžnou nepohodu.

Díky konkrétním masážním hmatům nebo sestavičkám urychlíte návrat k pohodě u těch nejčastějších problémů, které řešíte téměř denně: pláč, nervozita, zácpa, zahlenění a další. Zdraví vašeho dítěte i vás máte na dotek.

Pro maminky od maminky,

a také pro šťastné, zdravé a spokojené děti

(a vlastně i pro tatínky, babičky, dědečky, ...)

Co díky kurzu získáte?

 • Odhodíte zbytečné obavy z masírování

  Dotek je jeden z nejpřirozenějších způsobů komunikace. Pokud se ale zabalí do slova masáž, tak možná váháte, jestli to zvládnete, případně máte obavu, abyste dítěti neublížili. V kurzu tyto obavy vyvrátím a naopak pochopíte, že váš malý parťák vás povede a nenechá si ublížit :D. Reflexní masáž můžete bez obav využít ve spoustě situací.

 • Naučíte se využít reflexní masáž k uklidnění svého dítka

  Reflexní masáží můžeme působit na konkrétní potíže, ale především ji využijeme k celkovému uvolnění, urychlení regenerace a také k utišení bolesti. V kurzu se zaměříme na reflexní masáže nožiček, ale dotkneme se i ručiček.

 • Dozvíte se, kde jsou plošky, přes které zklidníte bolavé bříško nebo pomůžete při zácpě

  Dětské bříško dokáže potrápit nejen dítko, ale i maminku. V kurzu naleznete konkrétní postupy, jak ho zklidnit i rozpohybovat.

 • Rýma, zahlenění a kašel se u vás tolik nezdrží

  Pozitivní vliv reflexních masáží na imunitu je známý přes 5 tisíc let. Přinášíme vám ji jednoduchou a hravou formu pro vás i vaše děti. Pro prevenci i urychlení odchodu nemoci je nejlepší naučit děti, aby si masírovaly plošky na ručičkách samy a co nejčastěji. V kurzu vás čeká sestavička přímo pro ně.

 • Žádný učený z nebe nespadl a poradíme vám, jak začít

  Nejlepší je postupovat podle vašeho pocitu a intuice, protože každé dítě je jiné. Přesto se můžete držet jednoduchého návodu, díky kterému si reflexní masáž osaháte, zjistíte, co vám vyhovuje a pak si vytvoříte svůj vlastní postup.

 • Nejste v tom sami a můžete se nás na cokoliv ptát

  Můžeme se spolu potkat ve FB skupině k našim online kurzům, kde vám rádi odpovíme a můžete také diskutovat s ostatními. Jsme také na telefonu nebo emailu, takže cokoliv nebude jasné, určitě vysvětlíme.

Na co se můžete v kurzu těšit

 • 16 videí s vysvětlením teorie a názornými ukázkami
  • Co dokáže reflexní terapie 1:50

  • Akutní vs. Chronické potíže 2:24

  • Základní informace o reflexní terapii 1:54

  • Reakce na masáž a druhy hmatů 3:44

  • Jak masírovat děti 2:16

  • Jak se promítá celé tělo na chodidlo 6:46

  • Uklidnění 4:20

  • Vyrovnávací hmaty 5:41

  • Nachlazení 4:29

  • Nachlazení a zahlenění – využití reflexní terapie rukou 3:37

  • Bolest bříška, průjem, zácpa – 1:21

  • Bolest bříška, průjem, zácpa – střeva, játra, slezina 5:10

  • Správný vývoj klenby  2:37

  • Podélná a příční klenba 4:09

  • Univerzální plošky na noze 6:41

  • Autosestavička pro děti 1:35

 • Několik stran textu týkajícího se reflexních masáží
 • PDF s grafikou univerzálních plošek ke stažení
 • Přístup do absolventské facebookové skupiny

Pro koho je kurz určen?

 • Pro maminky, tatínky, babičky, dědečky,…
 • Pro děti 
 • Pro ty, kdo věří v kouzlo a léčivou sílu doteku
 • Pro ty, kdo chtějí dětem i sobě pomoci povzbudit samoléčebné procesy v těle
 • Pro ty, kdo milují, když se naučí něco nového
 • Kurz je vhodný pro masáže dětí ve věku 0 – 12 let, ale samozřejmě informace využijete i pro starší děti a dospělé

Vaše dítě vás povede!

Děti (a nejen ony) milují mazlení, hlazení a dotýkání se. Je to způsob, kterým přijímají a dávají lásku. A to i tehdy, když už umí mluvit.

Dotek je univerzální dorozumívací prostředek. Může být jemný, energický i bolestivý. Dává jasnou informaci a lze ho dávkovat. Většinou dokážeme zcela přesně vnímat, jestli je nám příjemný nebo ne, zda po něm toužíme nebo ho odmítáme. A děti jsou ještě citlivější a samy si umí nadávkovat délku a intenzitu masáže.

Dotek ovlivňuje celou bytost, tedy i zdravotní stav. Proč nevyužít jeho sílu třeba ve chvíli, kdy se nám zdá, že nemůžeme nic dělat a cítíme bezmoc. Obejmout a pohladit dítě můžeme vždy. A při masáži nožičky nebo ručičky už si teď budete taky jistí!

Jako maminka jsem (nejen) pro maminky vytvořila soubor videonávodů a praktických rad pro různé situace s menšími i většími dětmi.
Masáže můžou provádět i děti samy sobě nebo komukoliv z rodiny.

A kdo jsem já?

Jmenuji se Vendula Martinková.  Jsem doktorka farmacie a maminka dvou malých školáků. Od malička mě fascinuje lidské tělo a vše, co se děje uvnitř něj. To, jak se o něj máme starat, aby bylo zdravé, a také, jak mu pomoci, když onemocní.

Asi proto jsem vystudovala farmacii a několik let jsem pracovala v lékárně. Když se mi narodili kluci, chtěla jsem zdraví řešit co nejšetrněji, a proto jsem se začala zabývat různými alternativními postupy. Tehdy jsem se na zdraví začala dívat více celostně a do cesty mi přišla reflexní terapie. Já jsem ji samozřejmě začala zkoušet sama na sobě i na svých dětech, které ji milují. A co víc, masírují i kluci mě :D.

Využíváme hlavně masáž na uvolnění zadní rýmy a zahleněné průdušky, a také masáž při bolesti bříška a zácpě. Protože ne vždy a všude můžeme masírovat nožičky, tak často masírujme ručičky a povzbuzujeme imunitu hrou na gorilu.

Zároveň mám svou několikaletou soukromou praxi celostní poradkyně v oblasti zdraví a reflexní terapii využívám při práci se svými klienty. Mohu tedy s klidným svědomím říct, že všechny postupy mám ověřeny a vyzkoušeny.

Pořádám a lektoruji kurzy reflexní terapie a také jsem založila FB skupinu Cítím se skvěle ve svém těle, kde se dělím o své zkušenosti z celostní medicíny.

Jak kurz probíhá

 1. Kurz objednáte přes tlačítko Objednat níže na stránce.
 2. Jakmile kurz uhradíte, tak vám přijdou přístupové kódy do uzavřené části našeho webu s online kurzem.
 3. Přístupové kódy jsou jen pro vás a můžete se s nimi opakovaně přihlašovat ke kurzu po dobu min 12 měsíců, kdy máte garantovány aktualizace kurzu. 
 4. Kurz máte okamžitě zpřístupněný celý a záleží jen na vás, jakým tempem a kdy budete studovat, protože chápeme, že s malými dětmi není vždy snadné najít si na učení čas.
 5. V kurzu jsou jak části teoretické, tak především videa, která jsme záměrně udělali kratší, abyste si mohli vybrat přesně to, co vás zajímá a nezabralo vám to moc času.
 6. Ke kurzu existuje i podpůrná FB skupina, kde se můžete ptát nebo diskutovat s ostatními. Určitě toho využijte.

Nic neriskujete.

Na tento online kurz dáváme 14 denní záruku vrácení peněz. Pokud se vám nebude líbit, stačí napsat a my vám obratem pošleme peníze zpět.

Tento velmi praktický online kurz můžete získat za 399 Kč (15,99 €). Do konce prázdnin vám ho zpřístupníme za 299 Kč /11,99 €!

Online kurz, možnost vše se naučit a vyzkoušet v pohodlí domova a kdykoliv se k materiálům vrátit tedy získáte za

399 Kč / 15,99 €

299 Kč / 11,99 €!

Po kliknutí na tlačítko objednat máte možnost vyplnit objednávkový formulář, zadat fakturační údaje, zkontrolovat si je, zvolit způsob platby, přečíst si Všeobecné obchodní podmínky a objednávku odeslat. Po odeslání vás systém přesměruje na platební bránu nebo na platební údaje pro platbu bankovním převodem. Po uhrazení částky vám do emailu přijdou přístupové údaje do uzavřené sekce s celým kurzem. Maily chodí bezprostředně, proto prosím zkontrolujte svoji emailovou schránku a podívejte se i do hromadné a nevyžádané pošty!

Platba ze Slovenska: Pro platby ze Slovenska máme účet v eurech u Fio banky a veškeré platby probíhají v režimu europlatby. Znamená to, že neplatíte žádné poplatky za převod do zahraničí a poplatky jsou účtovány jako běžný platební styk mezi bankami (tedy ve většině případů úplně bez poplatku). Platí to u plateb převodem i u platby kartou.

Co na kurz říkají absolventi

Otázky, které možná máte

Opravdu se vše mohu naučit přes online kurz?

Online kurz samozřejmě plně nenahradí zážitek osobní přítomnosti na živém kurzu. Navíc ani živý kurz nezaručuje, že je člověk hned profík. Ale v dnešní rychlé době je to skvělá možnost, jak získat nové informace, poznat nové metody a pak se svobodně rozhodnout, jestli se o téma má nebo nemá smysl zajímat a hledat si další cesty, jak znalosti a dovednosti prohloubit. Díky opakovanému přístupu je možné si informace rychle osvěžit a při sledování videa si vše lépe představit. 

Nemůžu ublížit neodbornou masáží nebo zásahem?

Tyto kurzy vznikají proto, aby lidem pomáhaly. Reflexní terapie sama o sobě je velmi bezpečná metoda a není třeba ji zařazovat do metod, které musí nutně aplikovat odborník. Vždyť působí v každou chvíli, když chodíte po nerovném povrchu nebo cokoliv děláte rukama. Z toho důvodu není možné jedním nevhodným zmáčknutím způsobit větší problém. Daleko důležitější je vnitřní rozpoložení člověka, které druhého ovlivňuje daleko více. Šikovný a zkušený reflexolog však opravdu dokáže tělo nastartovat nevídaným způsobem, takže se spíše budete potýkat s tím, že efekt nebude hned takový, jaký byste si přáli, ale postupně se k němu dopracujete. Ale i tak v kurzu uvádíme situace, kdy masáž není vhodná a vybíráme takové informace a hmaty, které jsou bezpečné i v rukou naprostého laika.

Nemám si raději vybrat rovnou živý kurz?

To samozřejmě můžete. Ale naše velmi dobrá zkušenost z posledních kurzů je, že pokud už účastník prošel online kurzem, tak rychleji zvládl veškerou praxi a přijel na kurz už s konkrétními dotazy, a tím pádem mu to vcelku dalo mnohonásobně více. Opačně ti, kteří si po živém kurzu prošli online, tak si pak informace lépe zafixovali a měli možnost kontroly správného provedení masáže.

Zajímá vás možnost živého kurzu?

Více o kurzu a o vypsaných termínech se dozvíte tady>>