fbpx

Začínáme s reflexní terapií – Univerzální reflexní plošky

Vítejte na webové stránce našeho online kurzu Začínáme s reflexní terapií – univerzální reflexní plošky.

Vysvětlíme si co to je, jak funguje, řekneme si, kdy je vhodné reflexní masáž používat a kdy naopak ne, ukážeme si základní typy hmatů, techniku masáže, a taky jak často a jak dlouho je vhodné masáž provádět.

V praktické části se zaměříme na využití tzv. univerzálních reflexních plošek a reflexní plošky ledvin. Řekneme si proč je dobré znát zrovna tyto plošky, jakou mají funkci, kde je najdeme na chodidle ale i na ruce (pro sebe ošetření), a ukážeme si tak vhodnou sestavu pro každodenní prevenci i řešení některých akutních stavů.

Co se v kurzu dozvíte

 • Co je to reflexní terapie a kdy ji využijeme

  Jak to vlastně funguje? Mačkáme body nebo plošky? Dokážeme reflexní terapií někoho vyléčit nebo léčí tělo a terapií pomáháme harmonizovat procesy v těle? A je to skutečně jen masáž nohou (nebo rukou)?

 • Indikace a kontraindikace – kdy reflexní terapii použít a kdy ne

  Proč je strach největší bariérou? Jak postupovat v případě akutních nebo chronických stavů? A jak je to v případě oparu, těhotenství, onkologických a autoimunitních onemocnění, transplantace, implantátů nebo třeba křečových žil? A co v případě prevence, po úrazech, v případě nespavosti atd.

 • Vhodná délka a četnost masáže, reakce po masáži

  Jak dlouho vlastně masírovat? Krátce a často nebo dlouze a občas? A liší se délka a četnost během akutních a chronických stavů? A proč je někdy dlouhá masáž kontraproduktivní?

 • Technika masáže, typy hmatů

  Jak mačkáme a jakým způsobem plošky ošetřujeme? Co to jsou a kdy využíváme stimulační hmaty, kdy sedativní, tišící nebo vyrovnávací? Jak reagovat na různé typy vjemů (bolesti) a proč je dobré ptát se „co cítíš“?

 • Orientace na chodidle a využití jeho anatomie pro hledání plošek

  Ukážeme si, jak se na chodidle a na rukách orientovat, abyste získali jistotu při nalezení jednotlivých reflexních plošek. Začnete chápat a vnímat, jak se na chodidlech zobrazuje celý člověk.

 • Co jsou, jak fungují a kdy využívat univerzální reflexní plošky

  Které to jsou, proč se jim říká univerzální, jakou mají funkci, proč je využít, kde je najdeme na chodidle, kde na ruce, jak je ošetřit a jak je využít v případě akutních stavů, při řešení potíží nebo prevenci?

 • BONUS – Reflexní ploška ledvin

  Jaký je význam a funkce ledvin, proč zapojit ošetření reflexních plošek ledvin do každé masážní sestavy? Kde najdeme reflexní plošky ledvin, nadledvinek, močového měchýře a močovodu na noze i na ruce? A jak je správně ošetřit?

Co kurz obsahuje

5 lekcí

Projdeme si základní informace o reflexní terapii a v praktické části se zaměříme na využití univerzálních reflexních plošek, abyste mohli začít i bez širších souvislostí

18 videí

Povídání o reflexní terapii, praktické ukázky, jak najít a ošetřit vybrané reflexní plošky, a to jak na chodidle, tak i na ruce pro potřeby sebe ošetření

Bonusové téma: Ledviny

Univerzální reflexní plošky si doplníme o ledviny - význam, funkce, reflexní ošetření, zapojení do masážní sestavy

Skripta

Kromě videí kurz obsahuje textové části, které si můžete stáhnout, vytisknout a doplnit o své poznámky

Mapky

Můžete si stáhnou mapky univerzálních reflexních plošek a ledvin a to jak na ruce, tak i na chodidle

Konzultace a sdílení - Facebooková skupina

Zde jsme stále ve spojení, můžete se ptát, radit si navzájem, sdílet a inspirovat se, najdete tu obsah navíc, moderované akce k jednotlivým kurzům, které vám pomohou zapojit vědomosti do praxe

Co budete po kurzu umět

Před objednáním je dobré vědět

Kdo jsme my

Jsme společnost zaměřená na vzdělávání široké veřejnosti i profesionálů v oblasti péče o tělo. Soustředíme se na témata spojená s přirozeným přístupem ke zdraví, zejména na celostní medicínu, reflexní terapii, masáže a bylinky. Připravujeme pro vás online i živé kurzy a webináře a pomáháme vytvářet a rozvíjet komunitu podobně naladěných lidí.

Kurzem vás provede PharmDr. Vendula Martinková

🌸 farmaceutka, celostní poradkyně a reflexní terapeutka

🌸 lektorka kurzů reflexní terapie a celostní medicíny, spoluzakladatelka a jednatelka Lavendu – Dotkni se zdraví

🌸 pomáhá lidem objevit moudrost těla a jeho léčivý potenciál

🌸 mluví srozumitelným jazykem a dodává podporu každému, kdo se nebojí něco sám aktivně změnit k lepšímu

🌸 láskyplně pečuje o komunitu ve facebookové skupině

🌸 více než 15 let praxe v oblasti péče o zdraví – lékárenství, reflexologie, informační medicína a bylinkářství

🌸 neustále se vzdělává a doplňuje nejnovější informace z klasické i alternativní medicíny (Certifikovaný poradce informační metody Joalis, Škola reflexní terapie Petra Vlčka, kurzy Aromaterapie u Karla Hadka)

🌸 více než 350 absolventů živých kurzů

🌸 více než 5000 absolventů online kurzů

🌸 stálá spokojená klientela 

🌸 maminka dvou synů, pro kterou je reflexní terapie a přirozený přístup k životu a ke zdraví životním posláním

Kdo jste vy

Mezi naše absolventy patří jak odborníci v péči o tělo (nejčastěji maséři, pedikérky, manikérky, pracovníci v oblasti wellness, fyzioterapeuté…), ale i laická veřejnost, která se zajímá o Tradiční čínskou medicínu, alternativní přístupy, celostní pohled na zdraví, masáže, a hledá jak sobě nebo svým blízkým efektivně a jednoduše pomoci podpořit zdraví.

Pokud pro vás platí alespoň jedno z následujících tvrzení, pak věříme, že náš kurz bude přesně pro vás!

 

👍 Zajímá mě reflexní terapie a chci se o této metodě celostní medicíny něco dozvědět. A nejen dozvědět, ale také prakticky využít a moc nevím, jak začít

👍 Jsem začátečník nebo mám i něco málo načteno, ale rád bych se dozvěděl(a), jak vlastně začít (knížky jsou fajn, ale nevím, co dál)

👍  Jsem úplný laik, ale zajímám se o celostní přístup ke zdraví, své tělo, alternativní medicínu a hledám, co by pro mě mohlo být zajímavé

👍 Něco jsem o této úžasné metodě slyšel(a) a nastal čas se tomu více kouknout na…plošku

👍 Téma mě zaujalo, ale než začnu do sebe a svých znalostí investovat větší částky za (vaše) další kurzy, chci to téma trochu navnímat

👍 Zvažuji online formu vzdělávání (např. na vašem webu), ale nevím jestli mi to bude vyhovovat, tak to chci zkusit na něčem menším, levnějším a časově méně náročném

👍 Fascinují mě masáže chodidel a když už masíruju, rád bych zjistil(a), jaké to má další efekty a možnosti, kromě toho, že jo příjemné

👍 Téma mě zajímá a chci se stát součástí komunity podobně uvažujících lidí

👍 Hledám odpověď na otázku, který konkrétní bod mám zmáčknout při určitých potížích…toto berte s rezervou, na to vám odpověď samozřejmě nedáme (ale můžeme vás i v tomto kurzu nasměrovat, jak nad tím přemýšlet a když už nic jiného, tak se dozvíte, že v reflexologii nepracujeme s body, ale reflexními ploškami…). Ale jeden bod pro vás v kurzu máme 😊

Poznali jste se? Pojďte do toho s námi!

Co o kurzech říkají naši absolventi

Kolik to bude stát

Online kurz se 14ti denní garancí vrácení peněz můžete objednat zde a začít ihned studovat za symbolickou cenu

Cena kurzu (vč. DPH)

149 Kč / 5,99 €

Po kliknutí na tlačítko objednat máte možnost vyplnit objednávkový formulář, zadat fakturační údaje, zkontrolovat si je, zvolit způsob platby, přečíst si Všeobecné obchodní podmínky a objednávku odeslat. Po odeslání vás systém přesměruje na platební bránu nebo na platební údaje pro platbu bankovním převodem. Po uhrazení částky vám do emailu přijdou přístupové údaje do uzavřené sekce s celým kurzem. 

Platba ze Slovenska: Pro platby ze Slovenska máme účet v eurech u Fio banky a veškeré platby probíhají v režimu europlatby. Znamená to, že neplatíte žádné poplatky za převod do zahraničí a poplatky jsou účtovány jako běžný platební styk mezi bankami (tedy ve většině případů úplně bez poplatku). Platí to u plateb převodem i u platby kartou.

 

Navíc nic neriskujete! Na celý kurz dáváme 14 denní záruku vrácení peněz! Pokud se vám nebude líbit, stačí napsat a my vám obratem pošleme peníze zpět.

 • Kurz probíhá v uzavřené členské sekci na našem webu, potřebujete počítač (tablet, mobil), internetový prohlížeč a přístup k internetu.
 • Jazyk kurzu je čeština. Mluvené slovo i materiály.
 • Po stisknutí tlačítka objednat budete přesměrováni na prodejní formulář, ve kterém je potřeba vyplnit fakturační údaje, včetně e-mailu přes který budete přistupovat do členské sekce, následně bude potřeba zvolit platební metodu (on-line platební kartou, bankovní převod, on-line bankovní převod), seznámíte se s všeobecnými obchodními podmínkami a zásadami pro zpracování osobních údajů, překontrolujete údaje a následně odešlete závaznou objednávku.
 • Potvrzení objednávky (a po připsání platby na náš účet také faktura a přístupy) jsou generovány a zasílány automaticky e-mailem, zpravidla obratem, prosíme překontrolujte také obsah nevyžádané pošty ve vaší schránce, v případě potřeby nás kontaktujte.
 • Přístup platí pouze pro vás, není možné sdílet přístupy s více uživateli, porušení této podmínky může vést k zablokování přístupu bez nároku na vrácení peněz.
 • Kurz máte okamžitě zpřístupněný celý a záleží jen na vás, jakým tempem a kdy budete studovat, protože chápeme, že doba je rychlá a není vždy snadné najít si na učení čas. Přístup ke kurzu máte 12 měsíců.
 • V kurzu jsou jak části textové, tak především videa. Videa nelze stáhnout k sobě do počítače nebo mobilu.
 • Ke kurzu existuje i podpůrná facebooková skupina, kde se můžete ptát nebo diskutovat s ostatními. Určitě toho využijte. Do skupiny se dostanete z online kurzu.
 • Nad rámec zákonných povinností nabízíme k tomuto kurzu 14 denní záruku vrácení peněz bez udání důvodu.

Co je to reflexní terapie

Reflexní terapie, také reflexologie, je více než 5 tis let používaná metoda k obnově přirozeného toku životní energie v těle.

Jedná se o tlakovou masáž oblastí na chodidlech (ale i kdekoliv jinde na těle), kterým říkáme reflexní plošky. Nejde tedy o body jako v akupunktuře nebo akupresuře, ale opravdu o celé plošky, které jsou svou velikostí úměrné velikosti ošetřovaného orgánu nebo části těla. Jde o zmenšený obraz těla přenesený na určitou část těla, v tomto případě na chodidla a nárty.

Zajímavé je, že tato metoda je popisována v mnoha starých kulturách po celém světě a proto se nemůžeme divit tomu, že existuje spousta map reflexních zón, které se vzájemně liší.

Navazujeme na práci Ing. Janči, jeho žáků manželů Patakyových a Petra Vlčka. Ale i když všichni využíváme stejnou metodu, každý z nás si ji poupravil ke svému obrazu. Důležité je, že funguje všem.

© 2022 PharmDr. Vendula Martinková | Lavendu s.r.o. – Začínáme s reflexní terapií
Všechna práva vyhrazena. Žádná část webu nesmí být kopírována ani jinak šířena bez písemného souhlasu.