fbpx

Reflexní terapii využíváme přirozeně každý den

Pokud dokážete ráno vstát z postele a zatěžovat svá chodidla chůzí, tak stoprocentně ovlivňujete reflexní plošky na svých chodidlech.

I z toho důvodu je reflexní terapie (reflexologie) jedna z nejpřirozenějších cest, jak udržovat své tělo zdravé a plné energie. Pokud nevíte nic o reflexních ploškách nebo toku energie, nevadí. Pravidelně (denně) choďte po nerovném terénu a pečujte o svá chodidla. 

Co je to reflexní terapie

Ale když už jsme to nakousli a řekli si, že reflexní terapie je spojena s našimi chodidly (a dalšími částmi těla), řekněme si, co umí a proč je skvělé ji vědomě využívat.

Reflexní terapie je metoda, která dokáže harmonizovat tok životní energie v těle. Je to důležité proto, aby všechny naše orgány, tkáně i jednotlivé buňky fungovaly jako jeden celek. Aby si prostě každý orgán nedělal věci po svém, ale vždy ve prospěch celého těla. Jinak je to totiž velmi neefektivní, zbytečně nám to bere energii a jsme také náchylnější k různým zdravotním potížím.

Reflexní terapie tedy umí tělo dostat do rovnováhy = harmonie, kterou narušuje vnější i vnitřní stres při vzájemném působení s naším okolím.

A jak? Úplně jednoduše. Na našich chodidlech (ale i na rukách, uších, obličeji,…) se zobrazuje zmenšený energetický obraz celého našeho těla se všemi jeho částmi, říkáme mu mapka reflexních plošek.

Reflexní plošky jednotlivých částí těla jsou typicky rozloženy po celém chodidle a jejich stlačením dokážeme jednak “vyčíst”, jak na tom daná část těla energeticky je, a stlačením také můžeme případnou nerovnováhu vyrovnat.

Reflexologická masáž tedy vypadá tak, že se zharmonizuje odezva jednotlivých plošek na chodidle, a tím dojde k vyrovnání toku energie v celém těle. A tělo má pak možnost pracovat efektivněji a zapojit přirozené ozdravné procesy.

Reflexní terapie tedy není o tom, že na konkrétní problém zmáčkneme jednu konkrétní plošku (i když toto lze praktikovat v akutních situacích, např. u bolesti), ale je to o celkové harmonizaci těla, které se potom CELÉ podílí na vyřešení daného problému (= projevu nerovnováhy v těle).

Pokud tedy využíváme reflexní terapii, udržujeme své tělo v dobré energetické kondici a tím mnohdy dokážeme předejít zbytečným zdravotním komplikacím nebo je dokážeme daleko rychleji překonat.

Potřebujeme vědět, kde reflexní plošky jsou nebo stačí jen relaxační masáž chodidel?

Tato otázka mě samotnou napadla jako první, když jsem se o reflexní terapii začala zajímat blíže. Za těch mnoho let, kdy je reflexologie každodenní součástí mého života jsem si mnohokrát ověřila, že i příjemná relaxační masáž může mít skvělý efekt, pokud využijeme pár jednoduchých prvků z reflexologie.

Nicméně reflexní terapie ve své ucelené podobě a jako součást celostního přístupu ke zdraví nám dává možnost pochopit, proč se nám věci dějí a jak je sami dokážeme aktivně ovlivňovat.

Na to, jak reflexní terapie funguje a jak k ní můžeme přistupovat se dozvíte ve videu, ve kterém vše více vysvětluji.

Zajímá vás reflexní terapie, chcete o ní vědět více a začít ji využívat?

Reflexní terapie je velmi všestranná metoda, kterou můžeme také zaměřovat podle toho, co zrovna řešíme. Dokáže podporovat činnost vnitřních orgánů, svým relaxační působením uvolnit ztuhlé svaly, vazy a úpony kolem páteře nebo stimulovat činnost lymfatického systému.

V našich online kurzech se věnujeme velmi podrobně reflexologii na rukách, která je naprosto geniální pro sebe ošetření. Její efekt je dán tím, že je snadno dostupná, tím pádem ji můžeme provádět často. Zkušenost však ukazuje, že plošky na chodidlech reagují mnohem lépe a mají větší efekt především na potíže fyzického charakteru (bolest, zánět, potíže metabolismu,…). 

Kompletní reflexologii na chodidlech jsme dosud učili jen na živých kurzech s osobní účastí a jako online kurz máte možnost absolvovat Relaxační reflexní masáž chodidel

Nyní však přicházíme s novým formátem kurzu, který v sobě zahrnuje výhody online kurzu – tedy není nutné, abyste kamkoliv jezdili a všechny materiály máte neustále k dispozici, a také živého kurzu – postupné a podrobné vysvětlení teorie a praxe a aktivní podpora lektora.

Náš nový kurz Reflexní terapie na chodidlech krok za krokem startujeme 14.1.2022 a strávíme společně 2 měsíce, za které nejen pochopíte, jak reflexní terapie funguje, ale také ji začnete aktivně prakticky používat. Informace o kurzu získáte kliknutím na tlačítko Více informací níže.

Reflexní terapie na chodidlech KROK ZA KROKEM

Aktivně vedený online kurz s certifikátem

2999 Kč / 119,99 €

  • Kurz s postupným uvolňováním obsahu
  • Aktivní vedení lektora, okamžité převedení do praxe
  • 8 týdnů, 17 lekcí
  • Certifikát o absolvování kurzu
.

© 2021 PharmDr. Vendula Martinková | Lavendu s.r.o. – Reflexní terapie krok za krokem
Všechna práva vyhrazena. Žádná část kurzu nesmí být kopírována ani jinak šířena bez písemného souhlasu.


PharmDr. Vendula Martinková

PharmDr. Vendula Martinková

Specialistka na regeneraci organismu a reflexologii s citem. "Ukazuji lidem jak mohou pomoci svému tělu, aby se začalo uzdravovat samo, a pomáhám jim objevit a rozvíjet vlastní potenciál".

2 komentáře

jana kolpaska · 25 října, 2021 v 12:04 pm

poprosim video, dakujem

    PharmDr. Vendula Martinková

    PharmDr. Vendula Martinková · 25 října, 2021 v 4:42 pm

    Krásný den Jani, když klinete na modré tlačítko na konci článku, tak Vás systém navede a video odkaz Vám dorazí za pár minut. Děje se to automaticky :). vendula

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *