fbpx

Proč jsou reflexní plošky jater a sleziny důležité?

Játra a slezina patří podle teorie pěti elementů k orgánům, které ovlivňují prakticky všechny procesy a buňky v těle, a i v reflexní terapii jsou proto jejich reflexní plošky využívány jako univerzální.

Játra ovlivňují a vyživují veškerou pojivovou tkáň v těle (vazy, šlachy, úpony, buněčné stěny, mezibuněčnou hmotu,…) a jsou nezbytné pro všechny zánětlivé a imunitní reakce. Pro tělo jsou důležitým místem, kde dochází k přeměně látek (metabolismus, detoxikace, aktivace, deaktivace, syntéza,…).

Jejich čas, podle ročního období, je právě teď na jaře. Proto bychom jim měli věnovat zvýšenou pozornost, odlehčit jim a pomoci jim vyčistit se a zregenerovat. Jednou z možností může být i reflexní masáž příslušné plošky.

Slezina ovlivňuje a vyživuje všechny sliznice, imunitní buňky, kostní dřeň, hormonální tkáně a lymfu. Její správná funkce je velmi důležitá pro naši imunitu a schopnost očisty od toxických látek. Když to není úplně optimální, tak jsme zahlenění, zavodnění a hůře se regenerujeme a hojíme.

Její čas přijde až v létě, ale její pohoda velmi záleží na pohodě jater, takže je vhodné se věnovat oběma těmto orgánům i jejich reflexním ploškám.

Jak snadno najít reflexní plošky jater a sleziny

Jak masírovat reflexní plošky jater a sleziny

Játra můžeme mačkat několikrát denně (ideálně 5x po cca 30 i více stisknutích, když jde o prevenci). Jinak mačkáme při každém onemocnění, na začátku 15x za celý den a každý den se 5 zmáčknutí přidává až do max. 100x denně.

Dále pak při onemocnění jater nebo nemocích, které s játry souvisí,  při bolestech páteře a opakujících se blokádách, pro zlepšení látkové výměny, když je třeba organismus pročistit od škodlivin, usazenin a toxických látek, při alergii, lupence, ekzémech, astmatu, revmatických potížích, artróze, chronické únavě nebo potížích s očima (např. šedý zákal).

Slezinu zmáčkneme 10x a tím ji dáme signál, aby do krevního oběhu vyslala bílé krvinky, které v ní čekají na svou příležitost a zároveň se začnou tvořit další v kostní dřeni. Zopakujeme nejdříve za 2 hodiny, abychom ji příliš nevyčerpávali. Maximální počet zmáčknutí je 80-120. Masírujeme při jakémkoliv náznaku nachlazení PREVENTIVNĚ:

Při akutním nachlazení, ale i při chronických potížích využíváme informačního působení masáže. To znamená, že dávka se zvyšuje počtem opakování za den, ne počtem zmáčknutí najednou.

Reflexní terapie využívá samoozdravných vlastností těla. To, že nějakou plošku zmáčkneme, přitáhne pozornost organismu na správné místo.

Pokud vás reflexní terapie oslovuje a chcete její potenciál využít hned a úplně se nechcete učit, kde která ploška je, tak by se vám mohl líbit online kurz Relaxační masáž chodidel s prvky reflexní terapie. Masáž jednoduchá, velmi příjemná a zároveň velmi efektivní.

Podělte se s námi o vaše zkušenosti!


PharmDr. Vendula Martinková

PharmDr. Vendula Martinková

Specialistka na regeneraci organismu a reflexologii s citem. "Ukazuji lidem jak mohou pomoci svému tělu, aby se začalo uzdravovat samo, a pomáhám jim objevit a rozvíjet vlastní potenciál".

1 komentář

Georg Kuna

Georg Kuna · 11 ledna, 2024 v 8:40 pm

Ďakujem veľmi inšpiratívne ,teším sa na ďalšie videá.

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *