fbpx

Loni jsem začala s výzvou, která se jmenuje 10 řádků denně od Veroniky Matysové a jejím cílem je vytvořit si návyk psaní a hlavně jeho dokončování. A to je můj velký problém!

Vím, co chci psát, mám nápad, ale když si uvědomím, kolik práce mě čeká, tak se mi prostě nechce. Mám pocit, že to za čas, který mám zrovna k dispozici, zkrátka nestihnu. Tak se raději do ničeho nepouštím a prokrastinace je na světě.

Když jsem objevila 10 řádků, tak mě to nadchlo. Nemusím hned napsat celý článek, stačí jen 10 řádků. A když nebudu mít nápad, můžu popsat třeba, co se mi ten den stalo. To  dám!

Začala jsem hned. V ten samý den. Vytiskla jsem si tabulku, kde si odškrtávám splněných 10 řádků. A co se nestalo…

Hned ten první den jsem konečně napsala začátek článku, který už mám nějakou dobu v hlavě. Bylo to asi 1,5 stránky! Ne 10 řádků. Mnohem víc. Druhý den jsem úplně odbočila od tématu a začala psát svůj příběh na web, protože jsem prostě měla chuť psát zrovna tohle.

Dnes jsem napsala celý tento článek a ještě jsem vytvořila tabulku ke stažení. A říkám si, v čem byl celou dobu ten zakopaný pes?

Měla jsem pocit, že musím být hned perfektní a zvládnout toho hodně. Měla jsem na sebe velká očekávání a zároveň jsem cítila, že jsou jaksi nereálná. Tak jsem to rovnou vzdávala.

Teď jsem v klidu. Napíšu si 10 řádků a mám prostě splněno! Sama na sebe nemůžu mít jedinou výčitku. Je to osvobozující 😊. No stress!

A tak jsem si řekla, že když to jde aplikovat na psaní, tak to půjde na cokoliv! Po malinkých krůčcích k vytouženému cíli.

Bez nátlaku, bez očekávání, bez stresu.

Při své práci u svých klientů pozoruji jednu věc, kterou splňují téměř všichni a která je příčinou většiny jejich potíží. Lidé jsou stažení, napjatí a neumí se uvolnit. A navíc neumí dýchat.

Přitom správný dech je základním kamenem zdravého a spokojeného života:

  • Bez dechu nevydrží náš mozek déle jak 4 minuty
  • Proudění dechu stimuluje a propojuje mozkové hemisféry
  • Správným dýchání se lépe prokrvuje mozek a zlepšuje se myšlení i vnímání
  • Díky dýchacím pohybům bránice jsou masírovány všechny orgány v břiše
  • 70% všech zplodin a toxinů z těla se odstraní právě plícemi
  • Prohloubíme-li trochu dech, okamžitě dochází ke zklidnění nervové soustavy a zrychlení metabolismu
  • Dechem můžeme uvolnit jednotlivé části těla a doplnit do nich chybějící energii
  • Pokud jsme uvolnění a naše tělo je dostatečně zásobeno kyslíkem, začne se samo opravovat…

Možná máte také pocit, že nedokážete nebo neumíte podpořit své tělo a zmírnit tak bolest nebo jiná trápení. Spoléháte se na lékaře nebo léčitele a hledáte složité způsoby, jak se uzdravit. Nebo to raději ani neřešíte.

Při tom ty nejgeniálnější věci jsou jednoduché. Pouhým dechem toho zmůžete více než si vůbec dokážete představit.

Proto doufám, že přijmete moji 21 denní výzvu a prodýcháte se se mnou ke zdravějšímu a spokojenějšímu životu😊.

21 dní jsme zvolila záměrně. Je to to doba, za kterou si dokážete vytvořit a zafixovat nový návyk. Cílem této výzvy není vás vyléčit ze všech bolístek za 3 týdny, ale právě vytvořit návyk vědomého dýchání, který vám pomůže na cestě k lepšímu zdraví nebo náladě. Je to základní kámen, na kterém můžete dál stavět.

Každý den aspoň chvíli si budete uvědomovat sami sebe, a tak se postupně změní váš pocit ne-moci (bez-moci) na MOC. Naučíte se lépe vnímat signály svého těla. A na začátku si opravdu vystačíte jen s vaším dechem.

Stačí jen 5 min denně a sami poznáte, jak velký vliv to na váš život bude mít. Věnujte ten čas sami sobě a tato investice se vám mnohonásobně vrátí! Samozřejmě podle chuti si dopřejte i déle nebo cvičení zopakujte několikrát denně. Minimum je 21 vědomých nádechů a výdechů. To dáte 😊!

Rozhodněte se, že do výzvy půjdete a její plnění si užívejte. Účinek je větší, když cítíte radost z toho, co děláte, než když se do akce nutíte. Ve dvou a více se to lépe táhne, tak zkuste někoho nalákat, ať se přidá a navzájem se povzbuzujte!

Zde si můžete stáhnout tabulku a návod v pdf. Pokud se bude chtít zapojit celá rodina nebo kancelář, je pro vás připraven celý list s tabulkami, kde jen doplníte jednotlivá jména.

Přeji vám příjemnou zábavu :)!

Categories: Energie těla

PharmDr. Vendula Martinková

Specialistka na regeneraci organismu a reflexologii s citem. "Ukazuji lidem jak mohou pomoci svému tělu, aby se začalo uzdravovat samo, a pomáhám jim objevit a rozvíjet vlastní potenciál".

0 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *