fbpx

Kurz Reflexní terapie přes plošky na rukách

Chcete se naučit komunikovat se svým tělem pomocí svých rukou?

Vyznáváte celostní přístup ke zdraví a rádi byste začali svému tělu rozumět?

Chcete se naučit, jak pomocí masáže reflexních plošek podpořit regeneraci těla a tím i jakokouliv léčbu, klasickou i alternativní?

Láká vás možnost uvolnit bolavá záda, aniž byste na ně sáhli, naprosto bezpečně a účinně?

Chcete využívat jemnou, ale účinnou metodu především sami u sebe?

Tak to se vám bude tento kurz líbit!

Reflexologie chodidel je známá a čím dál více využívaná metoda jemné harmonizace těla pomocí masáže reflexních plošek.

Je nejen příjemná, ale i velmi efektivní. Využití pro sebeošetření však nemusí být pro každého pohodlné, a hlavně je potřeba se zout a sundat si ponožky :).

Ruce však máme stále “při ruce” a můžeme tak využívat princip a efekt reflexní masáže prakticky kdykoliv a kdekoliv. I když účinek není tak výrazný jako na chodidlech, tento drobný nepoměr snadno dorovná fakt, že ruce si masírujeme daleko častěji než chodidla.

Proč jít zrovna na tento kurz, když jich je na výběr tolik?

Osobně jsem velmi ráda, že metoda reflexní terapie se poslední roky rozvíjí a je čím dál více a více skvělých terapeutů i lektorů, ke kterým se dá jít. Úžasné na tom je, že každý jsme originál, každý máme svůj styl, informace, které nám přijdou důležitější než jiné, a také máme i osobitý způsob předávání informací.

Já ve své praxi využívám reflexní terapii především jako nástroj k nastartování a zefektivnění regenerace těla. Až na druhém místě je diagnostika, kde se ale věnuji spíše úrovni energetické a emocionální než fyzické. Je to z toho důvodu, abych maximálně vyřadila svůj mozek a přemýšlení v omezeném rozsahu mých vědomostí (i když jsou poměrně slušné :D) a nesledovala jen projevy problému, ale zaměřila se opravdu na příčinu a nechala inteligenci těla svého klienta, aby pracovala sama, jak nejlépe umí. To se týká samotného ošetření reflexních plošek.

Při komunikaci a konzultaci s klienty naopak využívám bohatých zkušeností ze studia farmacie, a nyní i několikaletému intenzivnímu studiu alternativních a relaxačních metod. Mohla jsem sledovat stovky lidí, kteří se léčí klasickou nebo naopak alternativní léčbou. Mohla jsem si sama pro sebe zodpovědět otázku, co je teda lepší, účinnější, šetrnější… A víte co? Nejde to jednoznačně říct, protože pro úspěch léčby jakéhokoliv problému je důležitější úplně něco jiného, než jestli pacient užije lék klasické nebo zelené lékárny.

Zjistila jsem, že naprosto rozhodující je, jak umí tělo využít energii, kterou má v tu danou chvíli k dispozici. A několikaletým praktikování reflexní terapie a dalších metod jsem i přišla na to, jak tento proces ovlivnit klasicky i alternativně a především, jak ho zefektivnit. Základem všeho je relaxace

Proto jsem vytvořila jedinečný koncept efektivní relaxace, který jsem propojila s reflexní terapií a v jednoduché formě ho učím všechny své klienty, aby mohli pracovat především sami se sebou, a tím se skutečně uzdravili.

Pokud vás to oslovuje, je vám příjemný spíše jemný přístup než bolestivé mačkání, je vám vlastní využití intuice a nacítění se na druhého a máte slušnou představivost (dá se natrénovat a to vás taky naučím), tak pak jsem zřejmě já ta pravá :D! Moc se na vás na kurzu těším!

Co se na kurzu dozvíte

Historie a principy reflexní terapie

  •  Velmi stručně si povíme o vzniku a vývoji metody a vysvětlíme si, jak to celé funguje.
 • Možnosti jejího využití, kontraindikace
  • Možnosti jsou obrovské, kontraindikace jsou minimální, ale musíte je znát.
 • Základní orientace na rukách
  • Při ošetření se vychází z představy obrazu těla na rukách, tím pádem nebudete potřebovat pořád nahlížet do poznámek. Plošky najdete zcela logicky.
 • Mapa reflexních plošek a rozdělení orgánů podle pěti elementů (pentagram)
  • Základní rozmístění plošek na rukách si nakreslíme a navíc si jednotlivé orgány a tkáně rozdělíme do elementů. To vám také pomůže si je zapamatovat.
 • Technika mačkání a masáže (hmaty stimulační, tlumivé, sedativní)
  • Aby vám neupadly prsty po první hodině, ukážeme si jak mačkat s minimální námahou a maximálním účinkem. Navíc stačí, aby byly hmaty jemné.
 • Principy a vztahy jednotlivých elementů v pentagramu
  • V tomto kurzu si řekneme nezbytný základ, a pokud budete chtít, tak ho budeme v navazujících kurzech postupně prohlubovat.
 • Tok energie mezi elementy a možnosti jejího ovlivnění
  • Vysvětlíme si, kdy daný orgán povzbudit a kdy naopak zklidnit.
 • Reflexní uvolnění páteře
  • Reflexní terapii pohybového systému jsem zpracovala do samostatného kurzu, ale ukážeme si základní ošetření plošky páteře, které můžete využít u sebe i svých blízkých a klientů.
 • Univerzální body a vyrovnávací hmaty
  • Když potřebujete sebe nebo druhého uklidnit, uvolnit nebo naopak probrat, tak zmáčknete jeden nebo několik těchto bod
 • EFEKTIVNÍ RELAXACE
  • Vysvětlím vám základní a velmi jednoduché principy, díky kterým pochopíte, proč je někdy méně více a jak celý proces regenerace urychlit a zefektivnit. Jsou to základní stavební kameny celostní medicíny a dá se na nich postavit jakákoliv alternativní i klasická metoda.
 • Základní uvolnění lymfatického systému

Bonus

 • Vypracovaná a vytištěná skripta pro vaše okamžité použití
 • Videozáznam s ukázkou jednotlivých plošek rozdělených podle pentagramu
 • Voňavý balíček s překvapením

Vaše časté dotazy

Jsem úplný laik, budu tomu všemu rozumět?

Ano, budete. Spíš nastane situace, že pokud jste něčemu ohledně příčin zdravotních potíží nerozuměli, tak to teď pochopíte. To, co si budeme říkat, se snažím vysvětlit co nejjednodušeji a běžnou řečí. Nemusíte se bát žádných cizích slov. A pokud se objeví, tak vám je vysvětlím.

A opravdu si to zapamatuji za 2 dny?

Využívám výuky, která zapojuje více složek paměti a hlavně všechny vaše smysly, tím opravdu podpoříme maximální zapamatování všeho. Navíc dostanete skripta a nákresy, kam můžete zpětně nahlédnout. A pokud budete hned v průběhu a po skončení kurzu trénovat na sobě a na rodině, tak za pár dní nebudou papíry potřeba. Pokud ale nezačnete ihned praktikovat, tak vám samozřejmě výsledky nezaručím. To už je na vás.

Jak reflexní terapii využiji, když nejsem masér.

V každém případě na sobě a na své rodině. Jemná masáž dokáže uvolnit bolavou páteř, uklidnit žaludek nebo utišit plačící miminko. A navíc vaši fantazii se meze nekladou. Mám absolventky, které využívají principy reflexního ošetření třeba při práci s hyperaktivními dětmi, při pedikúře nebo při jiném poradenství pro zdravý životní styl. Samostatnou kapitolou jsou účetní, kterých opravdu požehnaně :). 

Kdy a kde bude kurz probíhat?

NOVÉ TERMÍNY!

24.-25.9.2022 ve Valašském Meziříčí

Kurz proběhne v centru osobního rozvoje Život Naživo, Mostní 100, Valašské Meziříčí.

Kurz je dvoudenní, začínáme v sobotu v 9 hod a končíme v neděli kolem 13 hod

Minimální počet účastníků je 6 a maximální 12!

Kolik bude kurz stát?

Za jednodenní velmi intenzivní kurz v kompletně vybaveném příjemném prostoru, podrobně vypracovaná skripta, pitný režim a drobné občerstvení zaplatíte

3790Kč

K závaznému přihlášení je třeba uhradit nevratnou zálohu 1000 Kč a doplatek částky je nutné uhradit nejpozději 10 dní před kurzem.

Proklikem se dostanete na závaznou registraci na kurz. Platební pokyny vám zašlu po potvrzení volného místa.

Na tento kurz navazují další mé kurzy.

Pokud se chcete podívat, co všechno se můžete o reflexní terapii naučit, tak mrkněte na odkaz níže

Kurzy, které přímo navazují na tento kurz

Reflexní terapie lymfatického systému  Valašské Meziříčí 

Reflexní terapie a psychosomatika  Valašské Meziříčí 

Storno podmínky: Při odhlášení z kurzu min 30 dní předem vám vrátím celou sumu zpět, při odhlášení min 7 dní předem si naúčtuji administrativní storno poplatek ve výši zálohy 1000 Kč, při odhlášení méně než 7 dní si naúčtuji storno poplatek ve výši 50% kurzovného. Lze za sebe poslat i náhradníka.