fbpx

Online kurz: Reflexní ošetření lymfatického systému

Chcete se naučit, jak bezpečně a jednoduše povzbuzovat svůj lymfatický systém a rozvíjet tak svůj zdravý životní styl?

Chcete objevovat kouzlo reflexologie a její pozitivní působení na lymfatický systém?

Chcete si přímo na sobě vyzkoušet pozitivní účinky reflexního ošetření lymfatického systému?

Chcete se inspirovat, jak si rychle a efektivně pomoci od otoků a dalších potíží lymfatického systému?

Proměňte svůj dotek v léčivý nástroj neuvěřitelných možností.

Správně fungující lymfatický systém je nezbytný k udržení čistoty a funkčnosti všech tkání v lidském těle.

Je velmi úzce spjatý s imunitním systémem a schopností těla bránit se vlivu vnějších i vnitřních toxinů.

Umožňuje vstřebávání mnoha živin z potravy, zejména tuků, a pomáhá je transportovat po těle.

Pocit těžkých nohou, otoky, častá nemocnost, zpomalení metabolismu, hormonální výkyvy, kožní projevy nebo celulitida mohou být důsledkem přetíženého a nedostatečně fungujícího lymfatického systému. Technika reflexního ošetření lymfatického systému je jemná masáž nártu, která bezpečným způsobem podporuje normální proudění lymfy a má pozitivní dopady na lymfatický systém.

Díky tomuto online kurzu se můžete s touto technikou seznámit a dozvědět se, jak podporovat své zdraví přirozeným a zároveň příjemným způsobem. 

Reflexní lymfatická masáž je v rukou zkušeného maséra nebo terapeuta plnohodnotnou alternativou ke klasické manuální lymfodrenáži, nicméně i  v rukou laika může hodně podpořit práci lymfatického systému, očistné a regenerační procesy v celém těle.

Co se v kurzu dozvíte

 • Co je to lymfatický systém a jak funguje

  Nachystala jsem opravdu základy toho, co je potřeba vědět, a jedno malé překvapení, které vás vrátí do dětských let a pomůže vám funkci mízního systému pochopit.

 • Porozumíte rozdílu mezi klasickou manuální lymfodrenáží a reflexním působením na lymfatický systém

  Zatímco manuální lymfodrenáž je technika, která patří výhradně do rukou odborníků, reflexní ošetření je jakousi nápovědou pro tělo, kam má zaměřit pozornost a své regenerační síly. Ošetřením nijak nezasahujeme do vodního hospodářství. Tělo si vše řídí samo.

 • Seznámíte se se zásadami ošetření (masáže)

  Řekneme si, kdy může reflexní ošetření lymfatickému systému pomoci, kdy naopak není vhodné masáž provádět vůbec, jak často masírovat nebo jaké mohou být reakce po masáži.

 • Naučíte se techniku reflexní lymfatické masáže, ukážeme si konkrétní postupy

  Získáte přístup do členské sekce, kde na vás čeká videonávod s ošetřením, k tomu indikace a kontraindikace ošetření, a také potřebná teorie k domácímu použití nebo jako opakování po kurzu. Kromě videa získáváte také jednoduché schéma masáže ke stažení.

 • Zaměříme se také na sebeošetření

  V praktickém videu si ukážeme, jak postupovat, pokud si chceme provádět reflexní lymfatickou masáž nohou sami sobě.

 • Nejste v tom sami a můžete se nás na cokoliv ptát

  Můžeme se spolu potkat ve FB skupině k našim online kurzům, kde vám rádi odpovíme a můžete také diskutovat s ostatními. Jsme i na telefonu nebo emailu, takže cokoliv nebude jasné, určitě vysvětlíme.

Na co se můžete v kurzu těšit

 • 5 videí s vysvětlením a názornými ukázkami s celkovou stopáží 73 min
 • Ošetření (masáž) druhého – ukázka postupu s výkladem 30:38
 • Správný směr masáže, možnost zkrácení a specifika samoošetření 12:02
 • Postup a logika masáže (přecházení z nohy na nohu) 2:49
 • Sebeošetření – lymfatický systém hlavy a hrudníku 12:29
 • Sebeošetření – lymfatický systém břicha, pánve a dolních končetin 16:07
 • Několik stran textu týkajícího se reflexních masáží
 • PDF schéma masáže ke stažení
 • Přístup do absolventské facebookové skupiny
Lymfatický systém

Pro koho je kurz určen

 • Pro všechny, kdo rádi masírují a sami mají rádi masáže
 • Pro ty, kteří  chtějí podpořit regeneraci svého těla
 • Pro ty, kdo chtějí umět ovlivnit lymfatický systém přes chodidlo
 • Pro ty, kdo chtějí umět povzbudit imunitu a očistu těla přes chodidlo
 • Pro ty, kdo milují, když se naučí něco nového
 • Pro všechny, kdo mohou využít masáž chodidel při své práci

A kdo jsem já?

Jmenuji se Vendula Martinková. Od malička mě fascinuje lidské tělo a vše, co se děje uvnitř něj. Jak se o něj máme starat, aby bylo zdravé a také jak mu pomoci, když onemocní.

Zřejmě proto jsem vystudovala farmacii a několik let jsem pracovala v lékárně. Když jsem se stala maminkou, tak jsem chtěla zdraví řešit co nejšetrněji, a proto jsem se začala zabývat různými alternativními postupy. Tehdy mi to hezky do sebe zapadlo a pochopila jsem, že lze kombinovat věděcký přístup západní medicíny a filozofii a principy medicíny tradiční. 

Šestým rokem se výhradně věnuji celostnímu přístupu ke zdraví a specializuji se na podporu regenerace a harmonizace těla. Pomáhám všem, kteří nečekají, že něco vyřeším za ně, podporuji je a učím je využívat léčivé možnosti vlastního těla.

Mojí prací jsou konzultace v oblasti zdraví a životního stylu, reflexologie, pomoc bylinkami a metoda Kontrolovaná vnitřní očista Joalis.

Pořádám a lektoruji kurzy reflexní terapie a také jsem založila FB skupinu Cítím se skvěle ve svém těle, kde se dělím o své zkušenosti z celostní medicíny.

Jak kurz probíhá

 1. Kurz objednáte přes tlačítko Objednat níže na stránce.
 2. Jakmile kurz uhradíte, tak vám přijdou přístupové kódy do uzavřené části našeho webu s online kurzem.
 3. Přístupové kódy jsou jen pro vás a můžete se s nimi opakovaně přihlašovat ke kurzu po dobu 12 měsíců, kdy máte garantovány aktualizace kurzu. 
 4. Kurz máte okamžitě zpřístupněný celý a záleží jen na vás, jakým tempem a kdy budete studovat, protože chápeme, že s malými dětmi není vždy snadné najít si na učení čas.
 5. V kurzu jsou jak části teoretické, tak především videa.
 6. Ke kurzu existuje i podpůrná FB skupina, kde se můžete ptát nebo diskutovat s ostatními. Určitě toho využijte.

Navíc nic neriskujete! Na celý minionline kurz Reflexní ošetření lymfatického systému dáváme 14 denní záruku vrácení peněz! Pokud se vám nebude líbit, stačí napsat a my vám obratem pošleme peníze zpět.

Tento jednoduchý, ale nadupaný kurzík můžete mít za zlomek ceny živého kurzu, teda za 399 Kč (15,99 €). 

Online kurz, možnost vše se naučit a vyzkoušet v pohodlí domova a kdykoliv se k materiálům vrátit tedy získáte za

399 Kč / 15,99 €!

Po kliknutí na tlačítko objednat máte možnost vyplnit objednávkový formulář, zadat fakturační údaje, zkontrolovat si je, zvolit způsob platby, přečíst si Všeobecné obchodní podmínky a objednávku odeslat. Po odeslání vás systém přesměruje na platební bránu nebo na platební údaje pro platbu bankovním převodem. Po uhrazení částky vám do emailu přijdou přístupové údaje do uzavřené sekce s celým kurzem. 

Platba ze Slovenska: Pro platby ze Slovenska máme účet v eurech u Fio banky a veškeré platby probíhají v režimu europlatby. Znamená to, že neplatíte žádné poplatky za převod do zahraničí a poplatky jsou účtovány jako běžný platební styk mezi bankami (tedy ve většině případů úplně bez poplatku). Platí to u plateb převodem i u platby kartou.

Můj živý kurz Reflexní terapie lymfatického systému trvá minimálně 15 hod>>> Provedu vás v něm krok po kroku celou metodou a máte možnost si vše vyzkoušet, ptát se na otázky, které vás v tu chvíli napadnou a hlavně získáte okamžitou zpětnou vazbu od ostatních účastníků a od mě. Pokud vás problematika zajímá, jste profík a chcete využít ošetření ve své profesi, tak vám tento živý kurz rozhodně doporučuji absolvovat, protože kromě techniky velmi podrobně probíráme i psychosomatické souvislosti, techniku nacítění se a práci s emocemi ošetřovaného, vyrovnávací hmaty aj. Nejbližší termín živého kurzu je podzim 2020 ve Valašském Meziříčí>>>

V tomto kurzu máte možnost seznámit se se základy teorie i celé techniky díky podrobnému videonávodu, a to kdekoliv a kdykoliv zrovna máte čas. Záleží jen na vás, jak často se budete ke kurzu vracet a zkoušet si masáž na blízkých nebo klientech. Sestava je tak logická, příjemná a efektivní, že ji skvěle zvládne každý, kdo ji začne pravidelně praktikovat. TENTO ONLINE KURZ VZNIKL PROTO, ABY SE METODA DOSTALA KE KAŽDÉMU, KOMU MŮŽE POMOCI.

I když jsou v něm obsaženy základní informace, tak jsem si jistá, že mohou mnoha lidem pomoci řešit jejich nespecifické zdravotní potíže, když sami cítí, že se něco děje, ale lékař jim řekne, že jsou v pořádku a oni se cítí bezmocní. 

A co na to moji absolventi?

Dagi

Už na prvý pohľad ma zaujal online kurz reflexnej masáže chodidiel. Mala som však obavy, čo ak masážou niekomu ublížim? Bude v kurze dostatok informácii? Bola som milo prekvapená super teóriou, ktorá zahrnula popis chodidla ako jednotlivé časti tela s orgánmi. Vendula skutočne výborne vysvetľuje nadväzujúce detaily, ktoré mne ako laikovi neboli vôbec jasné. Prostredníctvom videí vás premostí od teórie k praktickej časti ako správne robiť reflexnú a aj relaxačnú masáž. Ďakujem za tento kurz! 🙂

Dagmar Rakovická Čanigová

-

Jedlá a recepty pro alergikov

Verča

Zdravím! Moc ráda bych vám všem tento kurz doporučila. Jmenuji se Veronika, jsem ze Vsetína a mou prací je především rodina. Od roku 2016 se zajímám o bosou chůzi a už dlouho o řadu věcí spojených se zdravým způsobem života. Na podzim 2017 jsem se dozvěděla o kurzu reflexní terapie, a protože jsem do té doby často narážela na myšlenku jak to vlastně s těmi šlapkami je, PŘIHLÁSILA JSEM SE. Kurz byl úžasný, prostředí velmi příjemné a Vendulka dokonalá. Nikdy jsem nezažila lépe připravené pracovní materiály a Vendulka byla připravená lépe než na jedničku. Její přístup je velmi klidný a hlavně umí vše vysvětlit naprosto pochopitelnou formou. Po absolvování kurzu jsem přesně věděla proč mne tento kurz tak přitahoval … dostala jsem odpověď na všechny mé otázky a naučila jsem se jak pracovat s chodidly a věřte, že všichni členové rodiny si to moc pochvalují. Děti jsou nadšené. Tím chci zdůraznit, že tento kurz opravdu není jen pro profesionály, je pro všechny, které to zajímá.

Veronika Kneblík

-

Barefoot a reflexologie

Pavlínka

Jsem absolventkou Školy reflexní terapie. Byla jsem maximálně spokojená jak s formou výuky, tak s informacemi, které se mi dostaly. Vendulka je velmi příjemná, laskavá a trpělivá bytost, která umí své získané zkušenosti předat dál. Má obrovskou schopnost naslouchat lidem. Prošla jsem již více kurzů a Vendulčin kurz naprosto předčil mé očekávání. Všem, kteří se právě rozhodujete u koho kurz navštívíte, tak ze srdce doporučuji Vendulčiny kurzy.

75362317_2509166929313548_7751900285441671168_n-min

Jmenuji se Petra Hofríková, jsem autorkou projektu Motivárna. V tuto chvíli se snažím propojit své konzultace s péčí o tělo. Proto jsem byla unešená z kurzu Reflexní terapie lymfatického systému a online kurzu Relaxační masáž chodidel. Práci Vendulky sleduji už nějakou dobu a musím říct, že pro mě je opravdový profík. Dozvěděla jsem se širokou škálu různých velice užitečných informací, naučila jsem se bombastickou techniku, po které mé klientky doslova šílí. Doporučuji komukoli, kdo pracuje s nožkami, uvažuje o práci maséra/terapeuta, ale i k takovému tomu domácímu opečovávání.

Petra Hofríková

-

motivarna.cz

Máte dotaz? Něco vás trápí? Váháte? 

Napište mi na vendula@lavendu.cz nebo mi zavolejte na 725 675 005 a já vám odpovím na vše, co vám není jasné.

Zajímá vás možnost živého kurzu?

Více o kurzu a o vypsaných termínech se dozvíte tady>>