fbpx

Online kurz: Relaxační reflexní masáž chodidel

Milujete Vy a nebo Vaši blízcí masáže nohou a chcete se naučit příjemnou a uvolňující techniku, která je bezpečná a má pozitivní dopady na zdraví a imunitu?

Zajímá vás reflexologie, alternativní medicína a celostní přístup ke zdraví?

Chtěli byste umět propojit relaxační masáž chodidel s principy reflexní terapie?

Chcete se inspirovat, jak druhým i sobě rychle a efektivně pomoci od bolesti a napětí?

nebo jste profesionál v oboru péče o tělo a chcete rozšířit portfolio nabízených služeb a nabídnout svým klientům něco navíc?

Proměňte svůj dotek v léčivý nástroj neuvěřitelných možností!

Relaxační masáž chodidel si určitě umíte představit, ale co je to reflexní terapie a proč je tak úžasné její principy využívat kdykoliv je to možné?

Reflexní terapie (reflexní masáž) je více než 5 tisíc let používaná metoda k obnově přirozeného toku životní energie v těle a zlepšení jeho regenerační schopnosti. Jedná se o tlakovou masáž reflexních oblastí a zón na chodidlech nebo rukách (ale i kdekoliv jinde na těle), kterým říkáme reflexní plošky. Nejde tedy o body jako v akupunktuře nebo akupresuře, ale opravdu o celé plošky, které jsou svou velikostí úměrné velikosti ošetřovaného orgánu nebo části těla.

Když využijeme představu obrazu těla, který promítneme na chodidla, tak získáme jeho zmenšenou kopii, se kterou se lépe pracuje. Vznikne nám tak pomyslná mapa reflexních plošek jednotlivých orgánů a částí těla a jejich masáží je můžeme jak uvolnit, tak povzbudit a získat informace o tom, co se v celém těle děje. Reflexní plošky se využívají nejen pro terapii, ale i pro diagnostiku.

Reflexní masáže chodidel mají nejen prokazatelně pozitivní účinky na zdraví a regeneraci těla, ale pro většinu lidí jsou také velmi příjemným relaxačním zážitkem. 

Mohou být skvělým doplňkem a někdy i alternativou běžných masáží, nebo mohou být součástí pravidelné péče o druhé. Podporují rekonvalescenci, úlevu od bolesti, zdravé napětí ve svalech a klidnou mysl.  Jsou také skvělé jako zakončení ošetření při pedikúře apod.

Již několik let pořádáme odborné živé kurzy na toto téma jak pro veřejnost (zajímající se např. o témata reflexologie, masáže, alternativní a tradiční čínskou medicínu..), tak i pro profesionály, kteří se chtějí dále vzdělávat a mohou získané informace uplatnit ve svém oboru (maséři, pedikéři, odborníky ve wellness oboru, osoby zajišťující péči o druhé apod.).

Zvolte si svou variantu

Tento kurz jsme pro vás připravili ve dvou variantách: základní, která je určena zejména pro veřejnost, a rozšířenou, která je určena především pro profesionály.

Základní varianta tohoto kurzu obsahuje seznámení s teorií reflexní terapie, tři praktická videa s kompletním předvedením masáže a vysvětlením důležitých pojmů. Objevíte zde také voňavé tipy na vhodné éterické oleje pro masáž chodidel i těla.

Rozšířená varianta obsahuje navíc profesní souvislosti (přesahy do dalších oborů, potíže s chodidly, přístup k druhému), případovou studii jak zapracovat relaxační reflexní masáž do portfolia svých služeb, závěrečný test a osvědčení o absolvování kurzu. 

Obě verze vám umožní se připojit do uzavřené facebookové skupiny, ve které můžete pokládat dotazy, inspirovat sebe a ostatní, sdílet své zkušenosti a zjistit něco navíc.

Je jedno, jestli chcete vyzkoušet úžasné účinky relaxační reflexní masáže na sobě, na svých blízkých nebo nabízet tuto masáž jako službu svým zákazníkům. Pokud nevíte, jaká varianta kurzu je pro vás vhodná, můžete začít se základním kurzem a rozšířenou verzi si dokoupit později přímo z kurzu za cenu odpovídající rozdílu mezi jednotlivými verzemi.

Dopřejte sobě, svým blízkým a klientům pocit uvolnění a radosti ze života

Co díky kurzu získáte?

Základní i rozšířená varianta

 • Úžasný nástroj na posílení imunity a nastartování regenerace

  Chodidla máte stále při sobě, tak proč je nevyužít k uvolnění bolavé páteře nebo podpoře imunity a urychlení léčby nemoci.

 • Odhodíte zbytečné obavy z masírování

  Dotek je jeden z nejpřirozenějších způsobů komunikace. Pokud se ale zabalí do slova masáž, tak možná váháte, jestli to zvládnete, případně máte obavu, abyste druhému neublížili. V kurzu tyto obavy vyvrátíme a naopak pochopíte, že relaxační reflexní masáž je velmi intuitivní. Relaxační masáž chodidel můžete bez obav využít ve spoustě situací.

 • Dozvíte se, co je a jak funguje reflexní terapie

  Ukážeme vám, jak se orientovat na chodidle i bez znalosti reflexních plošek, co lze masáží dokázat a čemu se vyhnout.

 • Naučíte se jednoduchou, ale účinnou masáž chodidel

  Čeká na Vás cca 15 minutový videonávod, ve kterém Vás postupně provedeme celou masáží. Získáte tak možnou masážní sestavu, kterou můžete ihned začít zkoušet. Postup ukazujeme tak, že masírujeme někoho druhého, ale reflexní část masáže můžete samozřejmě aplikovat i sami na sobě.

 • Informace nejen pro svůj profesní rozvoj

  Získané informace a dovednosti můžete využít i pro sebe a své blízké. Lidé masáže milují a vás budou taky…

 • Tipy na 5+1 éterických olejů pro příjemnou relaxační masáž

  Už jen, když si řeknete “relaxační masáž,” tak to přímo nutí představit si voňavou atmosféru a použití masážního oleje. Ukážeme vám éterické oleje, které jsou vhodné při masáži chodidel, ale fantazii se meze nekladou 🙂

 • Nejste v tom sami a můžete se nás na cokoliv ptát

  Můžeme se spolu potkat ve FB skupině k našim online kurzům, kde vám rádi odpovíme a můžete také diskutovat s ostatními. Jsme také na telefonu nebo emailu, takže cokoliv nebude jasné, určitě vysvětlíme.

Lidé se rádi vracejí tam, kde je jim příjemně, kde mají pocit, že je o ně pečováno a dostanou “něco exkluzivního.” Z takových klientů se stávají stálí zákazníci, kteří šíří vaši skvělou pověst a rádi si připlatí proceduru navíc, protože vnímají hodnotu, kterou jim přinášíte.

Rozšířená varianta navíc obsahuje

 • Informace, jak a kdy můžete propojovat masáže chodidel s jinou technikou

  Pedikúra, klasické masáže, relaxační techniky, péče o dlouhodobě nemocné,…

 • Jak reflexní terapie nahlíží na časté potíže s chodidly

  Plochá noha, vbočený palec, drápovité prsty a ostatní deformity prstů, pocení a zápach nohou, patní ostruha, studené nohy. Rozebereme možné příčiny, a také úlevu pomocí reflexní masáže.

 • Náměty, jak využít relaxační masáž ve svém podnikání

  Pokud se chcete cítit docenění, přitáhnout si zákazníky, se kterými vám bude příjemně a zároveň navýšit své příjmy bez dalšího navyšování základních cen nebo počtu klientů za den, je relaxační reflexní masáž skvělá možnost, jak svým klientům nabídnout něco navíc s velkou přidanou hodnotou pro jejich pohodu a zdraví. Na modelovém případu Marušky si ukážeme, jak nenásilně zvýšit tržby a rozvíjet vztah se zákazníky.

 • Závěrečný test

  Bez zbytečného stresu a vlastním tempem si přímo v kurzu vyzkoušíte, jak jste skvělí. Připravili jsme pro vás závěrečný test včetně malého chytáku 🙂

 • Osvědčení

  A pokud test zvládnete, získáte od nás osvědčení o absolvování kurzu. Posílíte svůj status odborníka v oboru a ukážete zákazníkům, že se dále vzděláváte a jsou u vás v dobrých rukou (a to doslova).

Co v kurzu nenajdete

Kurz neobsahuje podrobný popis jednotlivých reflexních plošek, jejich umístění a využití. Dozvíte se zde ale, ale se nachází ploška páteře a jak s ní pracovat. 

Pokud vás zajímá reflexní terapie do hloubky, chcete se naučit umístění a využití plošek vnitřních orgánů, hormonálních žláz a pohybového systému, tak to najdete v Komplexním online kurzu reflexní terapie na chodidlech.

A kdo jsem já?

Jmenuji se Vendula Martinková.  Jsem doktorka farmacie a maminka dvou malých školáků. Od malička mě fascinuje lidské tělo a vše, co se děje uvnitř něj. To, jak se o něj máme starat, aby bylo zdravé, a také, jak mu pomoci, když onemocní.

Asi proto jsem vystudovala farmacii a několik let jsem pracovala v lékárně. Když se mi narodili kluci, chtěla jsem zdraví řešit co nejšetrněji, a proto jsem se začala zabývat různými alternativními postupy. Tehdy jsem se na zdraví začala dívat více celostně a do cesty mi přišla reflexní terapie. Já jsem ji samozřejmě začala zkoušet sama na sobě i na svých dětech, které ji milují. A co víc, masírují i kluci mně :D.

Zároveň mám svou několikaletou soukromou praxi celostní poradkyně v oblasti zdraví a reflexní terapii využívám při práci se svými klienty. Mohu tedy s klidným svědomím říct, že všechny postupy mám ověřeny a vyzkoušeny.

Pořádám a lektoruji kurzy reflexní terapie.

Pro koho je kurz určen?

Základní varianta

 • Pro každého, koho zajímá celostní přístup ke zdraví
 • Pro veřejnost – není potřeba předchozích zkušeností
 • Pro všechny, kdo rádi masírují a sami mají rádi masáže
 • Pro ty, kteří chtějí základní informace o reflexní terapii
 • Pro ty, kteří  chtějí podpořit regeneraci svého těla
 • Pro ty, kdo chtějí umět uvolnit páteř přes chodidlo
 • Pro ty, kdo chtějí umět povzbudit imunitu přes chodidlo
 • Pro ty, kdo milují, když se naučí něco nového

Rozšířená varianta

 • Pro ty, kteří využijí relaxační masáž při své práci
 • Zejména pro profesionály v oboru péče o tělo, kteří se chtějí dále vzdělávat, rozvíjet se ve svém oboru a využijí znalosti z oblasti reflexní terapie a masáži ve své práci (nejen masáže, pedikúra, wellness, péče o druhé,…)
 • Pro všechny, kdo pečují o druhé (o své blízké, klienty)
 • Pro ty, kteří chtějí z chodidel umět vyčíst více o člověku
 • Pro ty, kteří chtějí osvědčení o absolvování kurzu

Jak kurz probíhá

 1. Kurz objednáte přes tlačítko Objednat níže na stránce.
 2. Jakmile kurz uhradíte, tak vám do vaší emailové schránky přijdou přístupové kódy do uzavřené části našeho webu s online kurzem.
 3. Přístupové kódy jsou jen pro vás a můžete se s nimi opakovaně přihlašovat ke kurzu po dobu min 12 měsíců, kdy máte garantován přístup do kurzu. 
 4. Kurz máte okamžitě zpřístupněný celý a záleží jen na vás, jakým tempem a kdy budete studovat.
 5. V kurzu jsou jak části teoretické, tak především videa, která využijete k praktickému nácviku masáže.
 6. Ke kurzu existuje i podpůrná FB skupina, kde se můžete ptát nebo diskutovat s ostatními. Určitě toho využijte.

Nic neriskujete.

Na základní variantu tohoto online kurzu dáváme 14 denní záruku vrácení peněz. Pokud se vám nebude líbit, stačí napsat a my vám obratem pošleme peníze zpět.

Online kurz, možnost vše se naučit a vyzkoušet v pohodlí domova a kdykoliv se k materiálům vrátit tedy získáte za

349 Kč / 13,99 € nebo 699 Kč / 27,99 €

Běžná cena rozšířeného kurzu je 899 Kč /35,99 €

Ceny jsou včetně DPH

Obsah kurzu

ZÁKLADNÍ VARIANTA

ROZŠÍŘENÁ VARIANTA

Původní název

Relaxační masáž chodidel s prvky reflexní terapie

Relaxační reflexní masáž (nejen) pro maséry a pedikéry

Teorie, popis masáže, orientace na chodidle

ano

rozšířené

Videonávod s masáží

ano

ano

Tipy na éterické oleje

ano

ano

Přístup k uzavřené komunitě, sdílení zkušeností

ano

ano

Dokoupení rozšířené varianty přímo z kurzu

ano

X

Propojení masáže s jinými technikami

X

ano

Potíže s chodidly pohledem reflexní terapie

X

ano

Případová studie - využití masáže v podnikání

X

ano

Závěrečný test

X

ano

Osvědčení

X

ano

Cena

349 Kč / 13,99 €

899 Kč / 35,99 €

nyní za 699 Kč / 27,99 €

Využijte akci na dokup souvisejícího kurzu

Protože součástí relaxační reflexní masáže na chodidle je reflexní uvolnění páteře přes plosku na noze, nabízíme nyní po omezenou dobu dokup online kurzu Reflexologie rukou – Uvolnění páteře za zvýhodněnou cenu 299 Kč / 11,99 €.  Postup tedy budete mít kompletní a masáž na chodidlech a na rukách můžete střídat či doplňovat.

Kurz si do objednávky můžete přidat přímo v objednávkovém formuláři.

Po kliknutí na tlačítko objednat máte možnost vyplnit objednávkový formulář, zadat fakturační údaje, zkontrolovat si je, zvolit způsob platby, přečíst si Všeobecné obchodní podmínky a objednávku odeslat. Po odeslání vás systém přesměruje na platební bránu nebo na platební údaje pro platbu bankovním převodem. Po uhrazení částky vám do emailu přijdou přístupové údaje do uzavřené sekce s celým kurzem. Maily chodí bezprostředně, proto prosím zkontrolujte svoji emailovou schránku a podívejte se i do hromadné a nevyžádané pošty!

Platba ze Slovenska: Pro platby ze Slovenska máme účet v eurech u Fio banky a veškeré platby probíhají v režimu europlatby. Znamená to, že neplatíte žádné poplatky za převod do zahraničí a poplatky jsou účtovány jako běžný platební styk mezi bankami (tedy ve většině případů úplně bez poplatku). Platí to u plateb převodem i u platby kartou.

 • Máte kolem sebe nadšence do masáží a zdravého životního stylu a hledáte inspiraci na hezký a netradiční dárek? Nyní můžete darovat kterýkoliv náš online kurz.
 • Poukaz má platnost 1 rok a funguje jako 100% sleva na kurz.
 • Na dárkové poukazy poskytujeme prodlouženou garanci vrácení peněz 21 dní.
 • Dárky pro vaše blízké můžete bez stresu řešit z pohodlí domova.

Co na kurz říkají absolventi

Otázky, které možná máte

Opravdu se vše mohu naučit přes online kurz?

Online kurz samozřejmě plně nenahradí zážitek osobní přítomnosti na živém kurzu. Navíc ani živý kurz nezaručuje, že je člověk hned profík. Ale v dnešní rychlé době je to skvělá možnost, jak získat nové informace, poznat nové metody a pak se svobodně rozhodnout, jestli se o téma má nebo nemá smysl zajímat a hledat si další cesty, jak znalosti a dovednosti prohloubit. Díky opakovanému přístupu je možné si informace rychle osvěžit a při sledování videa si vše lépe představit. 

Nemůžu ublížit neodbornou masáží nebo zásahem?

Tyto kurzy vznikají pro to, aby lidem pomáhaly. Reflexní terapie sama o sobě je velmi bezpečná metoda a není třeba ji zařazovat do metod, které musí nutně aplikovat odborník. Vždyť reflexní terapie působí v každou chvíli když chodíte po nerovném povrchu nebo cokoliv děláte rukama. Z toho důvodu není možné jedním nevhodným zmáčknutím způsobit větší problém. Daleko důležitější je vnitřní rozpoložení člověka, které druhého ovlivňuje daleko více. Šikovný a zkušený reflexolog však opravdu dokáže tělo nastartovat nevídaným způsobem, takže se spíše budete potýkat s tím, že efekt nebude hned takový, jaký byste si přáli, ale postupně se k němu dopracujete. Ale i tak v kurzu uvádíme situace, kdy masáž není vhodná a vybíráme takové informace a hmaty, které jsou bezpečné i v rukou naprostého laika.

Nemám si raději vybrat rovnou živý kurz?

To samozřejmě můžete. Ale naše velmi dobrá zkušenost z posledních kurzů je, že pokud už účastník prošel online kurzem, tak rychleji zvládl veškerou praxi a přijel na kurz už s konkrétními dotazy, a tím pádem mu to vcelku dalo mnohonásobně více. Opačně ti, kteří si po živém kurzu prošli online, tak si pak informace lépe zafixovali a měli možnost kontroly správného provedení masáže.

Zajímá vás možnost živého kurzu?

Více o kurzu a o vypsaných termínech se dozvíte tady>>