fbpx

Online kurz: Reflexní masáž rukou - Ošetření lymfatického systému

Zajímá vás reflexologie, alternativní medicína a celostní přístup ke zdraví?

Chcete se naučit, jak bezpečně a jednoduše povzbuzovat svůj lymfatický systém a rozvíjet tak svůj zdravý životní styl?

Chcete si přímo na sobě vyzkoušet pozitivní účinky reflexního ošetření lymfatického systému? Pohodlně na vlastních rukou, které máte stále při sobě?

Chcete se inspirovat, jak sobě i druhým rychle a efektivně pomoci od otoků a dalších potíží lymfatického systému?

Proměňte svůj dotek v léčivý nástroj neuvěřitelných možností!

Reflexní terapie (reflexní masáž) je více než 5 tisíc let používaná metoda k obnově přirozeného toku životní energie v těle a zlepšení jeho regenerační schopnosti. Jedná se o tlakovou masáž reflexních oblastí a zón na chodidlech nebo rukách (ale i kdekoliv jinde na těle), kterým říkáme reflexní plošky. Nejde tedy o body jako v akupunktuře nebo akupresuře, ale opravdu o celé plošky, které jsou svou velikostí úměrné velikosti ošetřovaného orgánu nebo části těla.

Také lymfatický systém má své reflexní plošky a lze jej přes ně bezpečně a přitom velmi efektivně povzbudit v jeho fungování. Je nezbytný pro odvod tekutiny a zplodin z tkání, transport některých živin a také má velmi důležitou roli v imunitním systému. Jeho přetížení vede k potížím, které čas od času pocítí každý člověk, např. otoky, bolesti hlavy a kloubů, hormonální výkyvy, ekzém, celulitida, častá nemocnost aj.

Reflexní lymfatická masáž je v rukou zkušeného maséra nebo terapeuta plnohodnotnou alternativou ke klasické manuální lymfodrenáži, nicméně i  v rukou laika může hodně podpořit práci lymfatického systému, očistné a regenerační procesy v celém těle.

Díky tomuto online kurzu se můžete s touto technikou seznámit a dozvědět se, jak podporovat své zdraví přirozeným a zároveň příjemným způsobem a to přímo přes plošky rukou. 

Tento on-line kurz je určen pro všechny z vás, které zajímá téma reflexologie a lymfatického sytému, a rádi byste si sami na sobě vyzkoušeli účinky reflexní masáže rukou a získali tak zajímavou možnost, jak povzbuzovat svou imunitu a schopnost regenerace těla.

Díky kurzu si tak můžete doslova osahat jednotlivé poznatky a aplikovat je přímo na sobě, ale také na svých blízkých nebo klientech. 

Kurz ocení také lidé, kteří trpí obtížemi zapříčiněnými zatížením lymfatického systému, a díky kurzu získají informace, jak využít reflexní masáž rukou jako prevenci, a také jako jeden z efektivních nástrojů při pochopení a řešení těchto obtíží.

Své zdraví máte na dosah. Ve svých vlastních rukou.

V kurzu se dozvíte

 • Základní principy reflexologie a reflexní masáže (se zaměřením na ruku)

  Získáte základní informace o celé metodě, o tom, proč a jak to funguje. Podrobně se zaměříme na reflexologii ruky, univerzální plošky a ošetření lymfatického systému.

 • Co je to lymfatický systém a jak funguje

  Srozumitelně a v rozsahu, který je pro tuto metodu potřebný, popisujeme, co to lymfatický systém je, jak vypadá, jak funguje a co se děje, když nefunguje.

 • Porozumíte rozdílu mezi klasickou manuální lymfodrenáží a reflexním působením na lymfatický systém

  Zatímco manuální lymfodrenáž je technika, která patří výhradně do rukou odborníků, reflexní ošetření je jakousi nápovědou pro tělo, kam má zaměřit pozornost a své regenerační síly. Ošetřením nijak nezasahujeme do vodního hospodářství. Tělo si vše řídí samo.

 • Seznámíte se se zásadami ošetření (masáže)

  Řekneme si, kdy může reflexní ošetření lymfatickému systému pomoci, kdy naopak není vhodné masáž provádět vůbec, jak často masírovat nebo jaké mohou být reakce po masáži.

 • Naučíte se techniku reflexního ošetření lymfatického systému, ukážeme si konkrétní postupy na rukou

  Získáte přístup do členské sekce, kde na vás čekájí videa a teorie s podrobným popisem celé metody. Součástí je také ošetření univerzálních reflexních plošek, které lze využít samostatně.

 • Zaměříme se na sebeošetření

  V několika videích si ukážeme, jak si povzbudit vnitřní orgány, a jak postupně ošetřit lymfatický systém hlavy a krku, hrudníku, břicha a pánve a nakonec nohou. Získáte ucelenou sestavu pro sebeošetření celého těla přes plošky na rukách.

 • Získáte novou možnost, jak přirozeně podporovat svůj zdravý životní styl a predcházet mnoha potížím

  Tato masáž svým pozitivním efektem na lymfatický systém pomáhá mírnit projevy otoků, ekzému, celulitidy, hormonální nerovnováhy a předcházet jim.

 • Nejste v tom sami a můžete se nás na cokoliv ptát

  Můžeme se spolu potkat ve FB skupině k našim online kurzům, kde vám rádi odpovíme a můžete také diskutovat s ostatními. Jsme i na telefonu nebo emailu, takže cokoliv nebude jasné, určitě vysvětlíme.

Zajímalo by vás více ošetření druhých i sebe přes plošky na chodidlech?

Plošky na rukách jsou beze sporu skvěle přístupné pro sebeošetření, a pokud chceme podporovat vlastní lymfatický systém, je to skvělá cesta. Přes naše ruce ovlivňujeme především mentální a citovou oblast.

Naopak chodila představují naše spojení se zemí a vyrovnávají naše elektromagnetické pole. Často o ně tak nepečujeme, jako o ruce, a jsou tak k ošetření daleko vnímavější.

Poskytujeme-li péči někomu druhému nebo on nám, přidává se také aspekt relaxace, uvolnění a nabrání nových sil.

Reflexní terapie lymfatického systému přes plošky na chodidlech je nádherná, komplexní a velmi efektivní metoda péče o lymfatický systém a zdraví člověka.

S touto metodou se můžete seznámit a začít ji aplikovat díky našemu novému kurzu Reflexní terapie lymfatického systému zde>>>

Na co se můžete v kurzu těšit

V rámci čtyř tematických modulů týkajících se sebeošetření přes plošky na rukách budete mít k dispozici

 • 15 videí s vysvětlením teorie a názornými ukázkami s celkovou stopáží 73 min
  • Typy hmatů  5:21
  • Druhy hmatů při ošetření lymfatického systému 2:09
  • Akutní vs. chronické potíže pohledem reflexní terapie 2:24
  • Univerzální reflexní plošky na ruce 5:47
  • Orientace na rukách 0:48
  • Zobrazení těla na rukách 2:11
  • Části reflexní masáže lymfatického systému 2:04
  • Logika masáže a základní lymfatické uzliny 3:57
  • Postup masáže na ruce 1:05
  • Stimulace vnitřních orgánů a shrnutí masáže 5:56
  • Sebeošetření – stimulace souvisejících orgánů a příprava 3:13
  • Sebeošetření – lymfatický systém hlavy a krku 8:19
  • Sebeošetření – lymfatický systém hrudníku a horních končetin 9:27
  • Sebeošetření – lymfatický systém břicha a pánve 8:03
  • Sebeošetření – lymfatický systém dolních končetin 12:33
   • Několik stran textu týkajícího se reflexních masáží, lymfatického systému, postupu reflexního ošetření lymfatického systému přes plošky ruky
   • PDF s grafikou univerzálních plošek ruky ke stažení
   • Obrázky rukou s používanými ploškami ke stažení
   • Slepé obrázky rukou pro vlastní poznámky ke stažení
   • Přístup do absolventské facebookové skupiny

    A kdo jsem já?

    Jmenuji se Vendula Martinková.  Jsem doktorka farmacie a maminka dvou malých školáků. Od malička mě fascinuje lidské tělo a vše, co se děje uvnitř něj. To, jak se o něj máme starat, aby bylo zdravé, a také, jak mu pomoci, když onemocní.

    Asi proto jsem vystudovala farmacii a několik let jsem pracovala v lékárně. Když se mi narodili kluci, chtěla jsem zdraví řešit co nejšetrněji, a proto jsem se začala zabývat různými alternativními postupy. Tehdy jsem se na zdraví začala dívat více celostně a do cesty mi přišla reflexní terapie. Já jsem ji samozřejmě začala zkoušet sama na sobě i na svých dětech, které ji milují. A co víc, masírují i kluci mně :D.

    Zároveň mám svou několikaletou soukromou praxi celostní poradkyně v oblasti zdraví a reflexní terapii využívám při práci se svými klienty. Mohu tedy s klidným svědomím říct, že všechny postupy mám ověřeny a vyzkoušeny.

    Pořádám a lektoruji kurzy reflexní terapie.

    Pro koho je kurz určen?

    • Pro každého, koho zajímá celostní přístup ke zdraví
    • Pro veřejnost (sebeošetření) – není potřeba předchozích zkušeností
    • Pro odborníky (lze aplikovat i na druhých) – zejména z oboru masáže, manikúra, wellness, péče o druhé a vlastně ze všech oborů, které mají souvislost se zdravím a péčí o tělo
    • Pro všechny, kteří se chtějí naučit pozitivně ovlivňovat lymfatický systém přes reflexní plošky rukou
    • Pro všechny, kteří chtějí povzbudit své tělo, regeneraci, metabolismus a imunitu
    • Pro všechny, kteří milují masáže a chtějí zkoušet něco nového
    • Pro všechny, kteří chtějí konečně začít…

    Jak kurz probíhá

    1. Kurz objednáte přes tlačítko Objednat níže na stránce.
    2. Jakmile kurz uhradíte, tak vám přijdou přístupové kódy do uzavřené části našeho webu s online kurzem.
    3. Přístupové kódy jsou jen pro vás a můžete se s nimi opakovaně přihlašovat ke kurzu po dobu 12 měsíců, kdy máte garantovány aktualizace kurzu. 
    4. Kurz máte okamžitě zpřístupněný celý a záleží jen na vás, jakým tempem a kdy budete studovat, protože chápeme, že s malými dětmi není vždy snadné najít si na učení čas.
    5. V kurzu jsou jak části teoretické, tak především videa, která jsme záměrně udělali kratší, abyste si mohli vybrat přesně to, co vás zajímá a nezabralo vám to moc času.
    6. Ke kurzu existuje i podpůrná FB skupina, kde se můžete ptát nebo diskutovat s ostatními. Určitě toho využijte.

    Nic neriskujete.

    Na tento online kurz dáváme 14 denní záruku vrácení peněz. Pokud se vám nebude líbit, stačí napsat a my vám obratem pošleme peníze zpět.

    Online kurz, možnost vše se naučit a vyzkoušet v pohodlí domova a kdykoliv se k materiálům vrátit nyní získáte za

    899 Kč / 37,99 €

    Po kliknutí na tlačítko objednat máte možnost vyplnit objednávkový formulář, zadat fakturační údaje, zkontrolovat si je, zvolit způsob platby, přečíst si Všeobecné obchodní podmínky a objednávku odeslat. Po odeslání vás systém přesměruje na platební bránu nebo na platební údaje pro platbu bankovním převodem. Po uhrazení částky vám do emailu přijdou přístupové údaje do uzavřené sekce s celým kurzem. Maily chodí bezprostředně, proto prosím zkontrolujte svoji emailovou schránku a podívejte se i do hromadné a nevyžádané pošty!

    Platba ze Slovenska: Pro platby ze Slovenska máme účet v eurech u Fio banky a veškeré platby probíhají v režimu europlatby. Znamená to, že neplatíte žádné poplatky za převod do zahraničí a poplatky jsou účtovány jako běžný platební styk mezi bankami (tedy ve většině případů úplně bez poplatku). Platí to u plateb převodem i u platby kartou.

    • Máte kolem sebe nadšence do masáží a zdravého životního stylu a hledáte inspiraci na hezký a netradiční dárek? Nyní můžete darovat kterýkoliv náš online kurz.
    • Poukaz má platnost 1 rok a funguje jako 100% sleva na kurz.
    • Na dárkové poukazy poskytujeme prodlouženou garanci vrácení peněz 21 dní.
    • Dárky pro vaše blízké můžete bez stresu řešit z pohodlí domova.

    Co na kurz říkají absolventi

    Otázky, které možná máte

    Opravdu se vše mohu naučit přes online kurz?

    Online kurz samozřejmě plně nenahradí zážitek osobní přítomnosti na živém kurzu. Navíc ani živý kurz nezaručuje, že je člověk hned profík. Ale v dnešní rychlé době je to skvělá možnost, jak získat nové informace, poznat nové metody a pak se svobodně rozhodnout, jestli se o téma má nebo nemá smysl zajímat a hledat si další cesty, jak znalosti a dovednosti prohloubit. Díky opakovanému přístupu je možné si informace rychle osvěžit a při sledování videa si vše lépe představit. 

    Nemůžu ublížit neodbornou masáží nebo zásahem?

    Tyto kurzy vznikají pro to, aby lidem pomáhaly. Reflexní terapie sama o sobě je velmi bezpečná metoda a není třeba ji zařazovat do metod, které musí nutně aplikovat odborník. Vždyť reflexní terapie působí v každou chvíli když chodíte po nerovném povrchu nebo cokoliv děláte rukama. Z toho důvodu není možné jedním nevhodným zmáčknutím způsobit větší problém. Daleko důležitější je vnitřní rozpoložení člověka, které druhého ovlivňuje daleko více. Šikovný a zkušený reflexolog však opravdu dokáže tělo nastartovat nevídaným způsobem, takže se spíše budete potýkat s tím, že efekt nebude hned takový, jaký byste si přáli, ale postupně se k němu dopracujete. Ale i tak v kurzu uvádíme situace, kdy masáž není vhodná a vybíráme takové informace a hmaty, které jsou bezpečné i v rukou naprostého laika.

    Nemám si raději vybrat rovnou živý kurz?

    To samozřejmě můžete. Ale naše velmi dobrá zkušenost z posledních kurzů je, že pokud už účastník prošel online kurzem, tak rychleji zvládl veškerou praxi a přijel na kurz už s konkrétními dotazy, a tím pádem mu to vcelku dalo mnohonásobně více. Opačně ti, kteří si po živém kurzu prošli online, tak si pak informace lépe zafixovali a měli možnost kontroly správného provedení masáže.

    Zajímá vás možnost živého kurzu?

    Více o kurzu a o vypsaných termínech se dozvíte tady>>