fbpx

Chcete se naučit komunikovat se svým tělem pomocí chodidel?

Vyznáváte celostní přístup ke zdraví a rádi byste přišli na kloub psychosomatickým příčinám různých zdravotních potíží?

Chcete se naučit, jak pomocí masáže reflexních plošek podpořit regeneraci těla a tím i jakokouliv léčbu, klasickou i alternativní?

Láká vás možnost uvolnit bolavou páteř, aniž byste na ni sáhli, naprosto bezpečně a extrémně účinně?

Chcete využívat jemnou, ale účinnou metodu ve své masérské praxi nebo pro své blízké?

Tak přesně pro vás jsem nachystala tento kurz!

Reflexní terapie provází člověka velmi dlouho. Zmínky o “mačkání chodidel” jsou už z doby 3000 let př.n.l.! Vlastně tu byla dříve než akupunktura a Tradiční čínská medicína.

Lidé intuitivně tušili, že když namasírují chodidlo, bude to mít vliv na celého člověka, a ten se lépe vyrovná se svými problémy. Jestli měli nějaký propracovaný systém nebo využívali uvolňující efekt masáže, se už asi nedozvíme.

Naštěstí prožívá reflexní terapie posledních 100 let svou velkou renesanci a vy můžete být u toho!

Metoda je velmi intuitivní a velmi dobře se propojuje s dalšími postupy. Tím pádem je každý reflexní terapeut originál, a proto i vy máte možnost si nejdřív reflexku osahat, naučit se základní postupy a pak už si ji přizpůsobit vašim vlastním talentům.

Proč jít zrovna na tento kurz, když jich je na výběr tolik?

Osobně jsem velmi ráda, že metoda reflexní terapie se poslední roky rozvíjí a je čím dál více a více skvělých terapeutů i lektorů, ke kterým se dá jít. Úžasné na tom je, že každý jsme originál, každý máme svůj styl, informace, které nám přijdou důležitější než jiné, a také máme i osobitý způsob předávání informací.

Já ve své praxi využívám reflexní terapii především jako nástroj k nastartování a zefektivnění regenerace těla. Až na druhém místě je diagnostika, kde se ale věnuji spíše úrovni energetické a emocionální než fyzické. Je to z toho důvodu, abych maximálně vyřadila svůj mozek a přemýšlení v omezeném rozsahu mých vědomostí (i když jsou poměrně slušné :D) a nesledovala jen projevy problému, ale zaměřila se opravdu na příčinu a nechala inteligenci těla svého klienta, aby pracovala sama, jak nejlépe umí. To se týká samotného ošetření reflexních plošek.

Při komunikaci a konzultaci s klienty naopak využívám bohatých zkušeností ze studia farmacie, a nyní i několikaletému intenzivnímu studiu alternativních a relaxačních metod. Mohla jsem sledovat stovky lidí, kteří se léčí klasickou nebo naopak alternativní léčbou. Mohla jsem si sama pro sebe zodpovědět otázku, co je teda lepší, účinnější, šetrnější… A víte co? Nejde to jednoznačně říct, protože pro úspěch léčby jakéhokoliv problému je důležitější úplně něco jiného, než jestli pacient užije lék klasické nebo zelené lékárny.

Zjistila jsem, že naprosto rozhodující je, jak umí tělo využít energii, kterou má v tu danou chvíli k dispozici. A několikaletým praktikování reflexní terapie a dalších metod jsem i přišla na to, jak tento proces ovlivnit klasicky i alternativně a především, jak ho zefektivnit. Základem všeho je relaxace

Proto jsem vytvořila jedinečný koncept efektivní relaxace, který jsem propojila s reflexní terapií a v jednoduché formě ho učím všechny své klienty, aby mohli pracovat především sami se sebou, a tím se skutečně uzdravili.

Pokud vás to oslovuje, je vám příjemný spíše jemný přístup než bolestivé mačkání, je vám vlastní využití intuice a nacítění se na druhého a máte slušnou představivost (dá se natrénovat a to vás taky naučím), tak pak jsem zřejmě já ta pravá :D! Moc se na vás na kurzu těším!

Co se na kurzu dozvíte

 • Historie a principy reflexní terapie
  •  Velmi stručně si povíme o vzniku a vývoji metody a vysvětlíme si, jak to celé funguje.
 • Možnosti jejího využití, kontraindikace
  • Možnosti jsou obrovské, kontraindikace jsou minimální, ale musíte je znát.
 • Základní orientace na chodidle
  • Při ošetření se vychází z představy obrazu těla na chodidle, tím pádem nebudete potřebovat pořád nahlížet do poznámek. Plošky najdete zcela logicky.
 • Mapa reflexních plošek a rozdělení orgánů podle jednotlivých částí chodidla (těla)
  • Základní rozmístění plošek na chodidle si nakreslíme naučíme se jednoduchý způsob jak určit intuitivně umístění plošky.
 • Technika mačkání a masáže (hmaty stimulační, tlumivé, sedativní)
  • Aby vám neupadly prsty po první hodině, ukážeme si jak mačkat s minimální námahou a maximálním účinkem. Navíc stačí, aby byly hmaty jemné.
 • Principy a vztahy jednotlivých elementů v pentagramu
  • V tomto kurzu si řekneme nezbytný základ, a pokud budete chtít, tak ho budeme v navazujících kurzech postupně prohlubovat.
 • Reflexní uvolnění páteře
  • Reflexní terapii pohybového systému jsem zpracovala do samostatného kurzu, ale ukážeme si základní ošetření plošky páteře, které můžete využít u sebe i svých blízkých a klientů.
 • Univerzální body a vyrovnávací hmaty
  • Když potřebujete ošetřovaného člověka uklidnit, uvolnit nebo naopak probrat, tak zmáčknete jeden nebo několik těchto bodů.
 • Komunikace s klientem nebo rodinným příslušníkem, osobní rituály
  • Během ošetření si stále musíte být vědomi sami sebe. Nemáte řešit problémy člověka před vámi, ale pomoci mu, aby si je začal řešit sám. Vysvětlíme si základy osobní energetické hygieny.
 • EFEKTIVNÍ RELAXACE
  • Vysvětlím vám základní a velmi jednoduché principy, díky kterým pochopíte, proč je někdy méně více a jak celý proces regenerace urychlit a zefektivnit. Jsou to základní stavební kameny celostní medicíny a dá se na nich postavit jakákoliv alternativní i klasická metoda.
 • Využití dalších přístupů v kombinaci s reflexní terapií (aromaterapie, bylinky, informační medicína)

Bonus

 • Vypracovaná a vytištěná skripta pro vaše okamžité použití
 • Videozáznam s ukázkou jednotlivých plošek rozdělených podle částí chodidla (těla)

Při reflexní terapii využíváme ošetření obrazu člověka na chodidle.

Pokud tedy sevřeme chodidlo mezi své dlaně, je to, jako bychom objímali celého člověka.

PharmDr. Vendula Martinková

PharmDr. Vendula Martinková

Lektorka a reflexní terapeutka s citem

Vaše časté dotazy

Jsem úplný laik, budu tomu všemu rozumět?

Ano, budete. Spíš nastane situace, že pokud jste něčemu ohledně příčin zdravotních potíží nerozuměli, tak to teď pochopíte. To, co si budeme říkat, se snažím vysvětlit co nejjednodušeji a běžnou řečí. Nemusíte se bát žádných cizích slov. A pokud se objeví, tak vám je vysvětlím.

A opravdu si to zapamatuji za 2 dny?

Využívám výuky, která zapojuje více složek paměti a hlavně všechny vaše smysly, tím opravdu podpoříme maximální zapamatování všeho. Navíc dostanete skripta a nákresy, kam můžete zpětně nahlédnout. A pokud budete hned v průběhu a po skončení kurzu trénovat na sobě a na rodině, tak za pár dní nebudou papíry potřeba. Pokud ale nezačnete ihned praktikovat, tak vám samozřejmě výsledky nezaručím. To už je na vás.

Jak reflexní terapii využiji, když nejsem masér.

V každém případě na sobě a na své rodině. Jemná masáž dokáže uvolnit bolavou páteř, uklidnit žaludek nebo utišit plačící miminko. A navíc vaši fantazii se meze nekladou. Mám absolventky, které využívají principy reflexního ošetření třeba při práci s hyperaktivními dětmi, při pedikúře nebo při jiném poradenství pro zdravý životní styl. Samostatnou kapitolou jsou účetní, kterých opravdu požehnaně :). 

Jsem masér, terapeut a už jsem prošel mnoho kurzů, čím může tvůj kurz obohatit mě?

Sami víte, že se mnohdy u klasické masáže “nadřete”, protože klient má opravdu ztuhlé svaly. Zařazením krátkého uvolnění přes chodidlo (10-15 min) si práci velmi usnadníte, a navíc to klienta nebude tolik bolet. Při terapii můžete využít sílu doteku a přitom zachovat komfortní zónu sobě i klientovi, když použijete jemné vyrovnávací hmaty na chodidlech. Také vzájemné sdílení našich zkušeností může přinést užitek nám všem.

Pokud mě reflexní terapie osloví a chtěl bych své vědomosti a dovednosti dál prohlubovat, mám nějakou možnost?

Ano. Pokud absolvujete tento základní kurz a budete chtít pokračovat dále tak je pro vás připraveno spoustu dalších kurzů rozdělených podle využití a také náročnosti výuky. Kurzy jsem poskládala tak, aby si vybrali jak laici, tak profíci i ti, kteří by jednou rádi reflexní terapii sami praktikovali. Všechny kurzy najdete tady.

Kdy a kde bude kurz probíhat?

NOVÝ TERMÍN 2024!

 • 7.-8.9.2024

Kurz proběhne: Centrum Život Naživo, Mostní 100, Valašské Meziříčí

Od 9:00 do 18 hod v sobotu a od 8:30 do 14 hod v neděli

Minimální počet účastníků jsou 6 a max 12

Po absolvování kurzu získáte Certifikát.

Kolik bude kurz stát?

Za dvoudenní velmi intenzivní kurz v kompletně vybaveném příjemném prostoru, podrobně vypracovaná skripta, pitný režim a drobné občerstvení zaplatíte

4290 Kč

Zaplacením ceny kurzu se Vaše objednávka stává závaznou a vztahují se na ni storno podmínky. 

Storno podmínky – v případě zrušení účasti více než 14 dní před konáním akce – vracíme celou částku. V případě zrušení účasti 14 dní a méně před konáním akce avšak zároveň více než 2 dny před konáním akce, účtujeme storno poplatek ve výši 1.000 Kč za každého odhlášeného účastníka. V případě zrušení účasti 2 a méně dnů před konáním akce nebo v den konání akce, účtujeme storno poplatek ve výši 100% ceny kurzu. Lze za sebe poslat i náhradníka. V takovém případě nás prosím co nejdříve kontaktujte.

Nehodí se vám termín nebo je plno? Dáme vám vědět, pokud se místo uvolní nebo vypíšeme další termín

Na tento kurz navazují další mé kurzy.

Pokud se chcete podívat, co všechno se můžete o reflexní terapii naučit, tak mrkněte na odkaz níže

Kurzy, které přímo navazují na tento kurz

Reflexní terapie lymfatického systému  Valašské Meziříčí 

Reflexní terapie a psychosomatika  Valašské Meziříčí