fbpx

Reflexní terapie prakticky: Energie pro každý den

Online kurz s živými vstupy a aktivním vedením lektorky

Vítejte na cestě ke zdraví, energii a rovnováze!

Udržte si zdraví a vitalitu pomocí reflexních plošek na rukách a reflexních bodů na obličeji!

Zdravý životní styl je to, co vás zajímá, a rádi se necháte inspirovat, jak jej ještě vylepšit?

Milujete reflexní terapii a chcete ji s lehkostí využívat nejen pro své blízké, ale především pro sebe?

Toužili jste se účastnit kurzů reflexní terapie, ale odrazovalo vás to, že jsou většinou zaměřeny na chodidla? U nás se naučíte, jak na reflexní terapii na rukách a na obličeji, a to v pohodlí vašeho domova!

Reflexní plošky už třeba i znáte, ale líbilo by se vám mít větší jasno v tom, kdy a které plošky využít v konkrétních situacích?

Chcete mít čas sami pro sebe a naučit se využít potenciál reflexní terapie na maximum?

Máte načteno, nastudováno, shlédli jste mnoho videí a stále nevíte odkud začít ani jak vytrvat?

Toužíte se cítit lépe a udržet si svou energii po mnoho dalších let? Naše lektorka a komunita nadšenců vám pomohou na cestě ke zdraví a vitalitě.

Připojte se na tuto jedinečnou cestu za objevením léčebných schopností vlastního těla, nastartujte pozitivní změny ve svém životě a inspirujte se, jak žít svůj život s radostí a vitalitou!

Co se v kurzu dozvíte

 • Co je to zdraví a nemoc

  Jak se na zdraví a nemoc dívá klasická medicína, celostní medicína a psychosomatika? A co vše je ovlivňuje?

 • Co ovlivňuje subjektivní vnímání zdraví a nemoci?

  Můžeme sledovat měřitelné hodnoty, které lze zjistit lékařsky, nebo jiné projevy našeho těla jako je třeba chuť k jídlu, kvalita spánku, ale například i fungující vztahy. Můžeme to i kombinovat. Zjistěte, jaký ideální přístup je váš a zjistěte, co je možné změnit za pouhé 3 měsíce.

 • Předpoklady pro regeneraci těla a uzdravení se

  Víte, že každá buňka našeho těla umí existovat jen ve stavu obrany a nebo prosperity? Buď jedno nebo druhé, nikdy to nejde dohromady. Pokud jsou vaše buňky ve stavu obrany, tak statečně bojují, ale nedokážou v tom stavu regenerovat. Jak jim pomoci se do stavu regenerace dostat?

 • Energie pro život a pro každý den

  Bez paliva nepojede ani auto s nejlepší konstrukcí, skvělými jízdními vlastnostmi a předpoklady překonat světové rekordy. Stejné je to s naším tělem. Znáte skutečně všechny zdroje energie, které má vaše tělo k dispozici? Víte, kde jsou černé díry, ve kterých končí většina vaší energie úplně nevyužitá?

 • Konkrétní postupy při nejčastějších potížích

  Jistě vás zajímá, jak konkrétně postupovat při různých potížích nebo při jejich prevenci. Povíme si, co můžou značit, a jak si pomoci u potíží s nervovým systémem, imunitou, hormonálním systémem, srdcem a cévami, trávením, vylučováním, pohlavní sférou, kůží, lymfou a dýcháním. Tam, kde se nyní možná zaměřujete na lékařské diagnózy a hledáte konkrétní řešení na konkrétní projev, začnete vidět to, co je zatím, a zjistíte, že si umíte poradit i v situacích, ve kterých jste byli dříve bezradní. Pokud už vnímáte zdraví celostně, tak si vše ještě ujasníte. Cokoliv vás zajímá, probereme společně! Připravte si otázky!

 • Kombinace s jinými přístupy

  Péče o zdraví je komplexní přístup. Reflexní terapie je proto ideální do kombinace s dalšími možnostmi podpory regenerace jako bylinky, aromaterapie, pohyb, zdravá strava, relaxace a další. S čím reflexní terapii propojíte vy?

 • Aktivní zapojení a praxe

  Součástí většiny lekcí budou také doporučené praktické úkoly, abyste si vše ihned vyzkoušeli přímo na sobě. Vzniknou vám tak unikátní pracovní listy. V průběhu kurzu si vyzkoušíte, co vám funguje, sedí a dává smysl. Nakonec vám pomůžeme vytvořit váš individuální plán, díky kterému vše začnete začleňovat do svého běžného života. Jaké by to bylo mít řešení na míru?

 • Pravidelná setkání na živých vysíláních

  To, co na aktivně vedených kurzech oceňují účastnící nejvíce, jsou každotýdenní společná setkání při živých vstupech do facebookové skupiny a přes Youtube. Čeká vás jich dokonce 11 a všechny budete mít přístupné v kurzu i ze záznamu!

 • Podpora a komunikace s ostatními účastníky

  Můžeme se spolu setkat ve facebookové skupině přímo k tomuto kurzu, kde vám rádi zodpovíme vaše dotazy a můžete také diskutovat s ostatními. Jsme i na telefonu nebo emailu, takže cokoliv nebude jasné, určitě vysvětlíme.

Co budete po kurzu umět

Naučíte se používat reflexní plošky v denní praxi

Získáte sebejistotu při využití reflexních plošek na rukách při řešení různých potíží. Také se naučíte nové způsoby využití reflexní terapie na obličeji.

Pochopíte souvislosti

Nejenže se naučíte, jak najít správné reflexní plošky a jak je použít, ale také budete rozumět širším souvislostem reflexní terapie a umět ji aplikovat efektivně.

Začnete lépe dobíjet baterky

Ukážeme si, kde brát energii na každý den i na mimořádné události, a kde ji přestat ztrácet. S dostatkem energie vám bude reflexní terapie fungovat mnohem efektivněji.

Začnete pomáhat sobě
i druhým efektivněji

Získáte dovednosti v použití reflexních plošek a sestav pro řešení běžných zdravotních problémů. Toto vám umožní lépe rozumět vlastnímu tělu a poskytovat podporu druhým.

Propojíte různé přístupy

Reflexní terapie je součástí celostní medicíny a vy se naučíte používat ji jako součást komplexního přístupu k navrácení nebo udržení harmonie těla. Pomůžeme vám ji propojit s využitím bylinek, doplňků stravy, relaxačních technik a dalších postupů.

Získáte sebejistotu

Dáme vám potřebnou podporu k tomu, abyste si nejen vše osvojili, ale začali to také doopravdy využívat v běžném životě. Díky kurzu budete postupně zkoušet různé metody a nastartujete tak přirozenou regeneraci těla. Během tří měsíců budete moci pozorovat pozitivní změny ve svém životě.

Jak bude kurz probíhat

Čeká na vás

9 týdnů + 4 týdny podpory

Půjdeme postupně krok za krokem. Vždy ve středu a v pátek se otevře další lekce a přístup do ní máte neomezený. Na začátku si vytyčíte svůj cíl a za 3 měsíce uvidíte, čeho se vám podařilo dosáhnout.

16 lekcí

Tento kurz bude hlavně o praxi. Řekneme si opravdu podstatné věci, které vám pomohou uchopit reflexní terapií s lehkostí, jako zábavu a budete schopni ji využívat denně.

Videa, skripta a praktické pracovní listy

K dispozici dostanete mapky reflexních sestav na ruce a obličeji, učební texty, pracovní listy a instruktážní videa.

Praktické úkoly a čas pro sebe

Co se naučíte v kurzu bude potřeba ověřit v praxi. Úkoly vám v tom pomohou. Uděláte si čas na sebe a bude zkoušet, zkoušet, zkoušet...

Konzultace, sdílení a ověření si znalostí

Vaše otázky zodpovíme emailem nebo v online poradně a samozřejmostí je podpora a sdílení ve facebookové skupině.

Certifikát o absolvování

Po úspěšném zvládnutí kurzu a závěrečném testu získáte Certifikát o absolvování kurzu.

Pojďte do toho s námi! Začínáme 16.1.2024!

Kdo jsme my

Jsme společnost zaměřená na vzdělávání široké veřejnosti i profesionálů v oblasti péče o tělo. Soustředíme se na témata spojená s přirozeným přístupem ke zdraví, zejména na celostní medicínu, reflexní terapii, masáže a bylinky. Připravujeme pro vás online i živé kurzy a webináře a pomáháme vytvářet a rozvíjet komunitu podobně naladěných lidí.

Kurzem vás provede PharmDr. Vendula Martinková

🌸 farmaceutka, celostní poradkyně a reflexní terapeutka

🌸 lektorka kurzů reflexní terapie a celostní medicíny, spoluzakladatelka a jednatelka Lavendu – Dotkni se zdraví

🌸 pomáhá lidem objevit moudrost těla a jeho léčivý potenciál

🌸 mluví srozumitelným jazykem a dodává podporu každému, kdo se nebojí něco sám aktivně změnit k lepšímu

🌸 láskyplně pečuje o komunitu ve facebookové skupině

🌸 15 let praxe v oblasti péče o zdraví – lékárenství, reflexologie, informační medicína a bylinkářství

🌸 neustále se vzdělává a doplňuje nejnovější informace z klasické i alternativní medicíny (Certifikovaný poradce informační metody Joalis, Škola reflexní terapie Petra Vlčka, kurzy Aromaterapie u Karla Hadka, Certifikovaný poradce Just, Certifikovaný praktik a facilitátor Access Bars)

🌸 více než 400 absolventů živých kurzů

🌸 více než 6000 absolventů online kurzů

🌸 stálá spokojená klientela 

Kdo jste vy

Mezi naše absolventy patří jak odborníci v péči o tělo (nejčastěji maséři, pedikérky, manikérky, kosmetičky, pracovníci v oblasti wellness, fyzioterapeuti a lékaři s přesahem do alternativní medicíny…), ale i laická veřejnost, která se zajímá o Tradiční čínskou medicínu, alternativní přístupy, celostní pohled na zdraví, masáže, a hledá jak sobě nebo svým blízkým efektivně a jednoduše pomoci podpořit zdraví.

Pokud pro vás platí alespoň jedno z následujících tvrzení, pak věříme, že náš kurz bude přesně pro vás!

 

👍 Zajímá mě reflexní terapie na rukách a obličeji a chci se o této metodě celostní medicíny něco dozvědět, a také vše opravdu prakticky využít.

👍 O zdravý životní styl se zajímám, ale nevím odkud začít prakticky. Pomohly by mi souvislosti a jednoduché návody, jak začít, aby to mělo smysl.

👍 Plošky sice některé nebo i všechny znám, umím je využít při různých příležitostech, ale stejně v tom ještě nemám úplně jasno. 

👍 Plošky neznám vůbec, ale vlastně ani nepotřebuju znát kompletní metodu, zajímají mě konkrétní možnosti použití.

👍 Vím, že živý kurz by mi pomohl, ale v okolí buď žádný není nebo mi to nevychází časově. A také se obávám příliš velkého množství informací v krátkém čase, které pak nevyužiji naplno.

👍 Živý kurz mám absolvovaný, ale dále metodu nepraktikuji, poznámky mi nevyužité leží v šuplíku, ale chci se k reflexce vrátit a dozvědět se něco dalšího.

👍 Jsem úplný laik, kterého zajímá nejen reflexní terapie, ale i další přístupy přirozené cesty ke zdraví. Chci mít kompletní informace na jednom místě, ke kterým se mohu vracet a v případě potřeby se obrátit na odborníka.

👍 Jsem profík, který metodu umí, praktikuje, ale chci poznat další pohledy zkušených kolegů z oboru.

👍 Jsem profík a chci se inspirovat, jak předat informace svým klientům.

👍 Mám už spoustu věcí načteno, ale informace z knih nedokáži prakticky využít.

👍 Přeju si změnit a rozvíjet přístup k sobě, svému tělu a zdraví a nevím, jak začít.

Poznali jste se? Pojďte do toho s námi!
Začínáme 16.1.2024!

Kolik to bude stát

Celková cena kurzu zahrnuje:

 • Dvouměsíční online kurz (16.1.-19.3.2024) s postupným uvolňováním obsahu (texty, instruktážní videa, pracovní listy)
 • Měsíční podpora po skončení kurzu (konzultace ve skupině, odpovědi na vaše dotazy)
 • 16 lekcí
 • 11 živých vysílání doplňující jednotlivé lekce, odpovědi na dotazy a další navazující obsah včetně záznamu
 • Mapky reflexních sestav a pracovní listy k vytištění
 • Neomezený přístup do online sekce kurzu s možností opětovně si přehrát veškerý obsah (neomezený = po dobu funkčnosti webových stránek, minimálně však 12 měsíců)
 • Přístup do uzavřené facebookové skupiny k tomuto kurzu
 • Závěrečný test a certifikát o absolvování kurzu (k vytištění)

4999Kč / 214,99 €

Registrace do kurzu je uzavřena. Pokud se chcete přidat, kontaktujte nás na info@lavendu.cz

Po kliknutí na tlačítko objednat máte možnost vyplnit objednávkový formulář, zadat fakturační údaje, zkontrolovat si je, zvolit způsob platby, přečíst si Všeobecné obchodní podmínky a objednávku odeslat. Po odeslání vás systém přesměruje na platební bránu nebo na platební údaje pro platbu bankovním převodem. Po uhrazení částky vám do emailu přijdou přístupové údaje do uzavřené sekce s celým kurzem. 

Platba ze Slovenska: Pro platby ze Slovenska máme účet v eurech u Fio banky a veškeré platby probíhají v režimu europlatby. Znamená to, že neplatíte žádné poplatky za převod do zahraničí a poplatky jsou účtovány jako běžný platební styk mezi bankami (tedy ve většině případů úplně bez poplatku). Platí to u plateb převodem i u platby kartou.

 • Kurz probíhá v uzavřené členské sekci na našem webu, potřebujete počítač (tablet, mobil), internetový prohlížeč a přístup k internetu.
 • Po stisknutí tlačítka objednat budete přesměrováni na prodejní formulář, ve kterém je potřeba vyplnit fakturační údaje, včetně e-mailu přes který budete přistupovat do členské sekce, následně bude potřeba zvolit platební metodu (on-line platební kartou, bankovní převod, on-line bankovní převod), seznámíte se s všeobecnými obchodními podmínkami a zásadami pro zpracování osobních údajů, překontrolujete údaje a následně odešlete závaznou objednávku.
 • Potvrzení objednávky (a po připsání platby na náš účet také faktura a přístupy) jsou generovány a zasílány automaticky e-mailem, zpravidla obratem, prosíme překontrolujte také obsah nevyžádané pošty ve vaší schránce, v případě potřeby nás kontaktujte.
 • Přístup platí pouze pro vás, není možné sdílet přístupy s více uživateli, porušení této podmínky může vést k zablokování přístupu bez nároku na vrácení peněz.
 • Nad rámec zákonných povinností nabízíme k tomuto kurzu 14 denní záruku vrácení peněz bez udání důvodu.  V takovém případě je potřeba nás informovat a uvést číslo objednávky. Záruka vrácení peněz se nevztahuje na situaci, kdy si stáhnete Certifikát o absolvování kurzu.

Darujte radost z poznávání

 • Máte kolem sebe nadšence do masáží a zdravého životního stylu a hledáte inspiraci na hezký a netradiční dárek? Nyní můžete darovat kterýkoliv náš online kurz.
 • Poukaz má platnost 12 měsíců a funguje jako 100% sleva na kurz.
 • Na dárkové poukazy zakoupené na Vánoce 2023 poskytujeme prodlouženou garanci vrácení peněz do 14.1.2024.
 • Dárky pro vaše blízké můžete bez stresu řešit z pohodlí domova.

Nejčastější dotazy

Náš kurz je vhodný pro široké spektrum účastníků, včetně odborníků v péči o tělo (maséři, pedikérky, fyzioterapeuti, apod.) i pro laickou veřejnost, která se zajímá o tradiční čínskou medicínu, reflexní terapii, masáže, a celkový zdravý životní styl.

Ne, náš kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Postupně vás provedeme od základů až po pokročilé techniky reflexní terapie v nezbytném rozsahu pro jejich využití ve vašem životě.

 Každý týden vám zpravidla zpřístupníme dvě lekce (středa a pátek), takže budete moci postupovat krok za krokem.

Po vyplnění objednávkového formuláře a uhrazení platby obdržíte přístupové údaje do členské sekce. Před spuštěním kurzu zde budou uvedeny pouze základní informace o kurzu, po spuštění kurzu budeme postupně doplňovat jednotlivé lekce.

 Máme 14 denní záruku vrácení peněz bez udání důvodu, takže můžete kurz zahájit a rozhodnout se později. V případě, že máte nějaká zdravotní či jiná omezení, kontaktujte nás a rádi s Vámi celou záležitost probereme např. telefonicky.

Přístupy platí pouze pro vás a není možné je sdílet s více uživateli.

Ne. “Živá vysílání” budou dostupná i ze záznamu. Dotazy můžete posílat mailem nebo je psát ve skupině i předem, takže se k nim dostaneme. A pokud bude cokoliv nejasného, můžete psát dotazy i po skončení vysílání nebo později. K dispozici budeme ještě měsíc po skončení kurzu. A i po této lhůtě budete mít přístup do naši absolventské skupiny.

Náš kurz je primárně zaměřen na reflexní terapii, celostní přístup ke zdraví a vzájemné souvislosti. Součástí kurzu jsou samozřejmě techniky a postupy reflexní masáže, zde se však jedná o masáž reflexních plošek na rukách a na obličeji.

Obě formy vzdělávání (on-line i živé kurzy) mají své výhody a nevýhody. Na živém kurzu máte možnost se okamžitě ptát, vše si vyzkoušet pod vedením lektora a odcházíte plní informací a zážitků, máte k dispozici poznámky, skripta apod. S odstupem času (zejména pokud se tématu hned dále nevěnujete) se však získané informace, a hlavně ty praktické, postupně vytrácejí a marně vzpomínáte, jak se ty hmaty dělaly, kde to bylo, jak to šlo za sebou atd., asi to znáte :). 

U (našich) on-line kurzů máte jistotu, že se k obsahu můžete kdykoliv vracet. Praktické ukázky jednotlivých hmatů, způsobů hledání reflexních plošek, masážní sestavy…vše jsme pro vás pečlivě natočili a okomentovali. Máte tak k dispozici vše, jako byste byli na živém kurzu a dívali se, jak techniku předvádí lektor (a navíc vše vidíte z první řady a můžete si kdykoliv zastavit a vyzkoušet). To, co v on-line kurzech (zatím) neumíme, je zprostředkování zážitku z reflexní masáže, intenzity hmatů a zpětnou vazbu, zda to při praktickém zkoušení děláte správně. K tomu nám však poslouží to, že si vše ihned vyzkoušíte doma a budete sledovat reakce (své nebo masírovaného). V kurzu rozebíráme, jaké reakce mohou nastat a jak s masírovaným komunikovat. 

Na základě mnohaletých zkušeností máme vypozorováno, že nejlepší je kombinace obou přístupů. Řada našich studentů si nejprve projde on-line kurzem, na kterém se seznámí s technikou a souvislostmi, a následně si vše na živém kurzu zažijí a vyzkouší. A protože už přicházejí se spoustou dotazů, tak ten čas strávený na živém kurzu maximálně využijí. A tím, že mají přístup k on-line kurzu, tak mají pro připomenutí instruktážní videa k dispozici.

Naše kurzy vznikají pro to, aby lidem pomáhaly. Reflexní terapie sama o sobě je velmi bezpečná metoda a není třeba ji zařazovat do metod, které musí nutně aplikovat odborník. Vždyť reflexní terapie působí v každou chvíli když chodíte po nerovném povrchu nebo cokoliv děláte rukama. Z toho důvodu není možné jedním nevhodným zmáčknutím způsobit větší problém. 

Daleko důležitější je vnitřní rozpoložení člověka, které druhého ovlivňuje daleko více. Šikovný a zkušený reflexolog však opravdu dokáže tělo nastartovat nevídaným způsobem, takže se spíše budete potýkat s tím, že efekt nebude hned takový, jaký byste si přáli, ale postupně se k němu dopracujete. Ale i tak v kurzu uvádíme situace, kdy masáž není vhodná a vybíráme takové informace a hmaty, které jsou bezpečné i v rukou naprostého laika.

Dle platné legislativy si zakoupením přístupu k on-line kurzu kupujete tzv. “digitální obsah”. V takovém případě neplatí automaticky možnost vrácení peněz a zboží do 14 dnů, jak jste zvyklí v případě nákupů v různých e-shopech. Zjednodušeně řečeno, buď vám pošleme přístupy až po 14 dnech od uhrazení (a vy máte po tuto dobu možnost se rozmyslet a od smlouvy odstoupit) nebo vám zašleme přístupy ke kurzům ihned a v takovém případě však naše povinnost akceptovat vaše odstoupení od smlouvy dle platné legislativy zaniká. 

Je to trochu komplikovanější, více se dočtete v našich obchodních podmínkách. Protože nám ale jde o vás a vaši spokojenost, nad rámec našich legislativních povinností, vám nabízíme garanci vrácení peněz ve lhůtě dva týdny poté, co kurz společně zahájíme, tj. do 29.1.2024 včetně. 

V takovém případě nás stačí ve dvoutýdenní lhůtě kontaktovat a peníze vám vrátíme i bez udání důvodu. Tato garance však zaniká, pokud si stáhnete Certifikát o absolvování kurzu.

Na rozdíl od našich tradičních on-line kurzů se v tomto případě jedná o AKTIVNĚ vedený on-line kurz. Jednotlivé kapitoly vám uvolníme postupně, abyste se mohli soustředit na určitou část a zažít si jí. Navíc část obsahu vytvoříme přímo v průběhu kurzu podle toho, co vás bude v probírané kapitole nejvíce zajímat.

Současně získáte přístup do moderované facebookové skupiny, ve které vám bude k dispozici lektorka, se kterou vše můžete probrat a zkonzultovat (samozřejmě bude záležet na vás, jak moc aktivně se budete chtít zapojit, můžete se ptát, sdílet své zkušenosti s realizací zadaných úkolů nebo si jen doplňovat informace).

Při vývoji kurzu pro nás bylo důležité, abychom vás hned nezahltili informacemi, které se a první pohled mohou zdát nesourodé a složité. A také abychom začali od základů, které následně propojujeme ve větší celky a vše ihned prakticky procvičíme. Postupujeme podle principu záměr – realizace – reflexe. Proto začneme všichni společně a půjdeme krok za krokem.

V zásadě ne. Kurz probíhá v členské sekci přímo na našem webu. Živá vysilání budou probíhat i na YouTube (není potřeba žádná registrace, obdržíte před vysíláním odkaz), záznam budete mít opět v členské sekci na našem webu. O co ale přicházíte je kontakt s ostatními účastníky kurzu a případnou diskuzi ve skupině. Zásadní dotazy, které ale budou ve skupině se pokusíme zodpovědět v živých vysíláních.

Co oceňují absolventi našich online kurzů - Tato zpětná vazba je založena na průzkumu a recenzích od našich absolventů

Co o kurzech říkají naši absolventi

Co je to reflexní terapie

Reflexní terapie, také reflexologie, je více než 5 tis let používaná metoda k obnově přirozeného toku životní energie v těle.

Jedná se o tlakovou masáž oblastí na rukách nebo obličeji (ale i kdekoliv jinde na těle, především na chodidlech), kterým říkáme reflexní plošky. Nejde tedy o body jako v akupunktuře nebo akupresuře, ale opravdu o celé plošky, které jsou svou velikostí úměrné velikosti ošetřovaného orgánu nebo části těla.

Zajímavé je, že tato metoda je popisována v mnoha starých kulturách po celém světě a proto se nemůžeme divit tomu, že existuje spousta map reflexních zón, které se vzájemně liší.

Navazujeme na práci Ing. Janči, jeho žáků manželů Patakyových a Petra Vlčka. Ale i když všichni využíváme stejnou metodu, každý z nás si ji poupravil ke svému obrazu. Důležité je, že funguje všem.

© 2023 PharmDr. Vendula Martinková | Lavendu s.r.o. – Komplexní kurzy Reflexní terapie
Všechna práva vyhrazena. Žádná část webu nesmí být kopírována ani jinak šířena bez písemného souhlasu.